• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
04:11

Öğleye kalan Süre

Adaylar Nabız Yokluyor

Yaklaşan Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle Kırıkkale’de belediye başkan adaylığı düşünen isimler nabız yoklamaya başlarken, bazı isimler partilerin genel merkezlerinin kapılarını aşındırmaya başladı.


Mahalli İdareler Seçimleri sürecinin aday adaylığı başvurularının başlamasına kısa bir süre kala, belediye başkanlığı düşünen isimler nabız yoklamaya başladı. Bazı isimler aday adaylığını açıklasa da bazı isimler ise partilerdeki hareketlilikleri yakından takip ediyor. İYİ Parti’nin 81 ilde kendi adaylarını açıklama kararı alması CHP ve İYİ Parti’den adaylık düşünen bazı isimlerin hesaplarını alt üst etti.

 

KULİSLERDE DOLAŞAN DEDİKODULAR

Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti her zamanki gibi bol adaylı bir seçim bekliyor. Son günlerde yaşanan su sorunu Mehmet Saygılı’ya karşı tepkileri gündeme getirirken, yaşanan su sorunu nedeniyle Ak Parti’nin için de de konuşulmaya başlandı. Ak Parti’de aday adaylığı için hazırlanan isimler: Mehmet Saygılı, Salim Bozdemir, Bahattin Akyön, Ergün Tekin ve Melih Karayol. Bu isimlere yenileri eklenmesi beklenirken, Mahir Yılmaz’ın ise MHP’nin adayına göre Ak Parti tarafından MHP’nin önünün kesilmesi için diğer partilerden birinden aday yapılacağı konuşuluyor.

 

CHP’de ise, İYİ Parti’nin adayını kendi çıkartma kararı ile hesaplar alt üst oldu. Ülke çapında oyunu Kırıkkale’de artıran CHP’de yaşanan Genel Başkanlık tartışmaları CHP Kırıkkale teşkilatını da yakından etkilemiş durumda. Mustafa Pekdoğan’ın kulis çalışmalarına hızla devam ederken, Mayıs seçimlerinde ikinci sıra aday olan Ömer Elidemir’in de nabız yokladığı konuşuluyor. Ancak CHP’de son sözü Milletvekili Ahmet Önal’ın söyleyeceği de dile getiriliyor.

 

İYİ Parti’de işler karışık. Genel Merkezin aldığı 81 ilde kendi adayını çıkarma kararı sonrası, adaylık konusunda gözler İl Başkanı Yavuz Kuzucu’ya çevrildi. Mayıs seçimlerinde beklenen oyun çok altında alan İYİ Parti’de Merkez İlçe Başkanı Arap Osman Baran aday adaylığı açıklasa da, Yavuz Kuzucu’nun İyi Parti’nin kesin adayı olma gözüyle bakılıyor.

 

Kırıkkale’de en karışık parti MHP. Geçtiğimiz seçimlerle kıyaslandığında Mayıs seçimlerinde Merkezde alınan oy aynı. MHP Milletvekilliği çevre köy ve kasabalardan gelen oylarla kazanıldı. MHP’de İl Başkanı Murat Abalı, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Ulusoy, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik’in isimleri geçiyor. Adaylık için ismi geçen Harun Ulusoy’a MHP tabanı Beşir Atalay ve Veli Korkmaz’a yakınlığından dolayı büyük tepki gösterdiği biliniyor.

 

Ancak MHP’de geçmişten gelen bir teşkilatçılık anlayışı olduğu da tartışmasız. Şu anda MHP kulislerinde ilginç bir isim dolaşıyor. Bu isim TÜRKAV Başkanı Özgür Şahbaz. Şahbaz aday olmaktan ziyade, MHP tabanı tarafından aday gösterilmesi gerektiği konuşuluyor. Şahbaz’ın yıllardır ülkücü camia içinde yer alması hem geçmiş dönem ülkücülerin hem de şu anda teşkilatta bulunanların sevgisini kazanmış durumda. MHP tabanı, Şahbaz’ın aday olması durumunda küskün ülkücülerin de partiye tekrar dönmesi ile Türk Milliyetçilerinin adayı olacağı konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir

CHP elektrik faturalarını yaktı

İlginizi Çekebilir

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı

İlginizi Çekebilir

AK Parti’nin adayları belli oldu

Haber Yorumları

Yorum Yaz

56034

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-