• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

Beslediği pitonun videosunu Tiktok’ta paylaşan kişiye para cezası

Kırıkkale'de, evinde beslediği pitonun videosunu sosyal medyada paylaşan kişiye Kara Avcılığı Kanunu gereğince 8 bin 692 lira ceza uygulandı.


Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile polis ekipleri, B.M'nin evinde beslediği pitonun görüntülerini sosyal medya uygulaması TikTok'ta paylaştığı ihbarı üzerine harekete geçti. Yapılan araştırmalar neticesinde ekipler, B.M.’nin Ovacık Mahallesi'ndeki evini tespit etti. B.N.’nin evinde yapılan aramda, bir metre uzunluğunda ve 4 kilogram ağırlığında piton bulundu. Nesli Tehlikede Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme (CİTES) kapsamında el konulan yılan, Kayseri Hayvanat Bahçesine teslim edildi. B.M'ye ise Kara Avcılığı Kanunu kapsamında 8 bin 692 lira idari ceza uygulanarak, hakkında adli işlem başlatıldı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

21891

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-