• Dolar
  20.895
 • Euro
  22.616
 • Ç.Altın
  2.236
 • Altın
  1.329
KIRIKKALE
26°
01:1

İkindi'ye Kalan Süre

BÖYLE YÖNETİM OLMAZ, OLAMAZ 

İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, “EDS’lerden Kırıkkale’ye 650 milyon lira geldi. Kırıkkale’ye yapılan işler ise 200 milyon lira bile değil. Orta da ne para var ne de yatırım. Böyle yönetim olmaz, olamaz” dedi. 


KIRIKKALE’NİN SORUNLARI VAR 

İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, dün yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya gelerek, Kırıkkale’nin sorunlarını ve çözüm önerilerini anlattı. Kırıkkale’nin sesi olarak bugün sorunları sıralayan Altınışık, “Hepimiz Kırıkkale’de yaşıyoruz. Kırıkkale’nin öne çıkan bir sürü sorunları var. Vatandaşın ise haklı şikayetleri var. Belediye’nin eksiklikleri ise hat safhada. 21. Yüzyılda yaşamamıza rağmen Kırıkkale’ye yakışmayan görüntüler” diye açıklamalarda bulundu. 

 

SU SORUNUNA ÇARE BULUNAMADI 

Kırıkkale’nin en büyük sorunlarından birisinin su sorunu olduğuna değinen Altınışık, “21. Yüzyılda yaşamamıza rağmen sabah kalktığımızda suların akmadığını görüyoruz. Yaz aylarında olmamıza rağmen insanın en büyük ihtiyaçlarından birisi de sudur. Suyu akmayan vatandaşlarımız muhalefet parti olarak bizleri arıyor ve serzenişte bulunuyorlar. Her gün yüzlerce telefon alıyoruz. 20 yıldır belediyeyi yönetenler Kırıkkale’nin su soruna çare bulamadı” 

 

ASFALT ATIYORLAR, ARKASINDAN GERİ KAZIYORLAR 

Kırıkkale’nin şehir merkezine asfaltlar atıldığını ve arkasından geri asfaltların kazındığını iddia eden Altınışık, “Evet şehir geneline atılan asfaltlar yeniden kazılıyor. Bu sorunların yaşanmaması için önce alt yapını yapacaksın sonra üst yapını yapacaksın. Bizim burada yöneticilerimiz tam tersini yapıyor. Geçtiğimiz günlerde küçük sanayi esnafını ziyarete gittim. Orada ki esnaflarımız bile tuvaletlerin olmadığından dert yanıyor. Küçük Sanayi Sitesi’nde tuvalet olmaz mı? Gelen bayan müşteriler lavabo ihtiyacını nasıl karşılayacak?”

 

BELEDİYE OTOBÜSLERİ ORTADA YOK 

Kırıkkale Belediyesi’nce meydanlarda sergilenen belediye otobüslerinin piyasada olmadığını söyleyen Altınışık, “Sayısını net bilmiyorum fakat 17 – 18 tane belediye halk otobüsü getirildi. İlk gün Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda otobüsler sergilendi. Fakat şimdi ise bu otobüsler ortada yok. Kırıkkale’ye getirilen halk otobüsleri nere de?”

 

EDS’LER İLE VATANDAŞA TUZAK KURULDU 

Elektronik Denetleme Sistemlerinin (EDS) Kırıkkale’nin her mahallesine kurulduğunu söyleyen Altınışık, “EDS’ler ile birlikte vatandaşa tuzakta kuruldu. Hemen hemen her mahallede EDS’ler var. EDS’ler sadece şehrin giriş çıkış ve tehlikeli bölgelerine kurulmalıdır. Ne hikmetse bizim Kırıkkale’nin her mahallesine her ara sokağına EDS’ler kuruldu. 30’u geçince ceza yazılıyor” 

 

KIRIKKALE GÖÇ VERİYOR 

Yanı başımızda bulunan Kırşehir’in nüfusunun arttığını sanayi şehri olan Kırıkkale’nin ise nüfusunun günden güne eridiğini dile getiren Altınışık, “Kırıkkale göç alacağı yere göç veriyor. Sanayi şehri, tarım kenti olan Kırıkkale’nin bu duruma düşmesi kabul edilemez. Son aylarda nüfusumuz 10 bin daha düştü. 4 Milletvekilliği sayımız 3’e düştü. Bu göç böyle devam ederse Milletvekilliği sayımız 2’ye düşer” 

 

ARDİYECİLER SİTESİNDE Kİ ESNAF PERİŞAN 

Ardiyeciler Sitesi’nde bulunan esnafın perişan olduğunu söyleyen Altınışık, “Belediye Başkanı Ardiyeciler Sitesi’nde bulunan esnafa buraları boşaltın diyor. Yer bile göstermiyor. Sen burayı boşalt diyeceğine kadar proje üretsene. Bence o bölgeye İnşaat Yapı Market adı altında güzel bir site kurulmalı. Esnafında istediği bu zaten. Burada ki esnaflar biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız diyorlar fakat Belediye Başkanı boşaltın diyor. Bu düzen böyle gitmez” 

 

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM 

EDS’ler Kırıkkale’ye 650 milyon lira para geldiğini söyleyen Altınışık, “Sayın Başkan 650 milyon lirayı nereye harcadın. İlimizde bulunan siyasi parti temsilcilerini bir araya topla 650 milyon lirayı nereye harcadığını bir anlat. Ya da çık basın açıklaması ile anlat. 650 milyon lira Kırıkkale için çok büyük bir para. Yapılan işlere baktığımızda ise 200 milyon bile harcanmamıştır. Gelen park yapıyor giden ağaç dikiyor. Ben sizlere hakkımı helal etmiyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

İYİ Parti Gençlik Kolları’nın yeni üyelerine rozetleri Akşener taktı

İlginizi Çekebilir

Kılıç, milletvekili aday adaylığını açıkladı

İlginizi Çekebilir

Balışeyh 14 Mayıs’ta tarih yazacak

Haber Yorumları

Yorum Yaz

86456

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-