• Dolar
  18.455
 • Euro
  17.908
 • Ç.Altın
  1.570
 • Altın
  976.000
KIRIKKALE
29°
01:3

Öğleye kalan Süre

Çocuklar Barınakta Hayvanlar İle Buluştu

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında ana sınıfı ve ilkokul öğrencileri Kırıkkale Belediyesi Hayvan Barınağı Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.


RENKLİ GÖRÜNTÜ OLUŞTURDULAR

Kırıkkale Belediyesi çocuklara hayvan sevgisini kazandırmak amacıyla Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliği kapsamında gün boyunca yüzlerce öğrenciyi ve öğretmenlerini ağırladı. Okullarında aldıkları ön bilgi ve pankartlarla barınağı gezen öğrenciler sokak hayvanlarını sevdiler, çocuklar en çok kendileri gibi küçük yavurulara ilgi gösterdiler.

GÜZEL GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Kırıkkale Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğünde görevli Amir İbrahim Sevil, barınağına ziyarete gelen çocukların farklı tecrübeler kazandığını, özellikle hayvan sevgisinin aşılandığını belirterek “Sokak hayvanlarımız bizlerin birer çocuğu gibi bu gün bizim çocuklarımızla okullarımızdan gelen öğrencilerimiz karşılaştı ve güzel görüntüler ortaya çıktı. Çocuklarımızın sevimli dostlarımıza karşı ilgileri ve sevgileri bizleri de çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

ÇEŞİTLİ BİLGİLER VERİLDİ

Veterinerlik Amiri İbrahim Sevil “hayvan haklarıyla ilgili eğitimin küçük yaşlarda verilmesi gerekmekte. Gelen çocuklarımıza sokak hayvanlarımızın beslenmesi ile ilgili de bilgi verdik, onlara sokak hayvanlarımızın beslenmelerine yardımcı olacak mamalar taktim ettik” dedi. Öğrenciler’de ziyaretten memnun kaldıklarını belirterek “Hayvanları çok seviyorum. Onları koruyup sevmeliyiz, bence her insanın evinde bir hayvan olması gerekir, Sokakta hayvan görünce elimde olan bir şeyi onlara vermeye çalışıyorum." diye konuştular. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü içerisinde Kırıkkale Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağını okul öğrencilerinin yanı sıra, Jandarma Komutanlığı ve AK Parti Kırıkkale Kadın Kolları ziyaret etti.

 

İlginizi Çekebilir

Baloğlu’ndan indirim çağrısı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de zincirleme trafik kazası 5 yaralı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale BA, ikinci yarıya galibiyetle başladı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

13728

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-