• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
05:0

Öğleye kalan Süre

Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Kırıkkale’de başarıyla tamamlandı

​​​​​​​Türkiye genelindeki tüm okullarda, 'Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı' Kırıkkale’de başarıyla tamamlandı.


Bugün saat 11.30'da Türkiye genelindeki tüm okullarda 1-7 Mart Deprem haftası nedeniyle 'Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı' düzenlendi. Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesinde düzenlenen tatbikatta AFAD Ekipleri, Kızılay Ekipleri, UMKE Ekipleri hazır olarak bekledi. Tatbikata, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AFAD İl Müdürü Mahmut Coşkun, okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. İlk olarak okullarla tele konferans ile bağlanan Vali Tekbıyıkoğlu, hazırlıklarla ilgili bilgi aldı. Okulda çalan siren sesi ile birlikte Vali Tekbıyıkoğlu ile beraberindekiler ve sınıflarında olan öğrenciler 'Çök-Kapan-Tutun' hareketini yaptı. Ardından tahliye sirenlerinin çalmasıyla öğrenciler okuldan öğretmenler eşliğinde tahliye edilerek, toplanma alanlarına intikal etti. Her sınıfın sınıf başkanları yoklama alarak eksik öğrenci var mı diye kontrol etti. Kentte 261 okulda 50 bin öğrenci ve 4 bin 700 personelle birlikte yapılan tatbikat başarıyla tamamlandı.

VALİ TEKBIYIKOĞLU 'ÖĞRENCİLERİMİZ ÇÖK, KAPAN, TUTUN' TEKNİĞİNİ BAŞARIYLA UYGULADILAR’

Tatbikatın ardından açıklama yapan Vali Tekbıyıkoğlu, “2021 yılı Afette farkındalık yılıydı. Bu münasebetle bütün personellerimize bütün öğrencilerimize farkındalık eğitimleri verildi. 2022 yılı ise depremde tatbikat yılı olarak belirlendi. 261 okulumuzda yaklaşık 50 bin öğrencimiz 4 bin 700 personelimizle beraber bugün tüm yurtta uygulanan tatbikat, bugün ilimizde de uygulandı. İki dakika süreyle sirenler çalındı bu depremlerin devam ettiğine dair göstergeydi. Çocuklarımız kendilerine daha önce öğretildiği gibi 'çök, kapan, tutun' tekniğini başarıyla uyguladılar. Tahliyelerini gerçekleştirdiler. Akabinde sorumlu öğretmenler, öğrencilerin sayılarını alıp tatbikatı tamamladılar” dedi.

İlginizi Çekebilir

Enkazdan 25 saat sonra kendilerini kurtaran itfaiyecilere çay sözü verdiler

İlginizi Çekebilir

Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Kırıkkale’de başarıyla tamamlandı

İlginizi Çekebilir

Vali Tekbıyıkoğlu, Pazarcık’tan Kırıkkale’ye selam getirdi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

85818

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-