• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
03:33

Öğleye kalan Süre

Deprem mağduru aile Kırıkkale’ye geldi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’da ki deprem mağduru 503 yolcu ile hareket eden dizel tren setleri, Kırıkkale'de 5 kişilik aileyi indirdi.


 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından, bölgede dizel tren setlerini de kullanmaya başladı. Malatya'nın Yazıhan ilçesinden depremler nedeniyle mağdur olan 503 yolcu 2 adet 4'lü DMU setlerle hareket etti. Kırıkkale Tren Garı'na gece saatlerinde varan DMU setlerdeki 5 kişilik aile, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş ve yetkililerce karşılandı. Güven ailesi daha sonra bir araçla kentteki Türkan Hatun Yurdu'na yerleştirildi. Kırıkkale'den önce Sivas'ta da 143 yolcu indiren tren, daha sonra Ankara'ya hareket etti.

“ÇOK KORKUNÇTU”

Depremzedelerden Ahmet Güven, tren garında yaptığı konuşmada, “Malatya’da saat 04.10'da büyük bir şiddetle uyandık. Çok fazla sallandık. 1986 depremini de yaşadım ama bu çok korkunçtu. Allah'a şükür evimiz yeni olduğu için fazla hasar olmadı ama çok kötüydük. Allah devletimize zeval vermesin. Gerçekten birkaç gündür Malatya'da yardımcı olundu, şimdi de Kırıkkale'ye geldik. Allah razı olsun." dedi.

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da miniklere yangın ve deprem eğitimi

İlginizi Çekebilir

Enkazdan 25 saat sonra kendilerini kurtaran itfaiyecilere çay sözü verdiler

İlginizi Çekebilir

Bakan Kasapoğlu, Kırıkkale’de orucunu depremzedelerle birlikte açtı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

79684

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-