• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
03:26

Öğleye kalan Süre

Direksiyon eğitmeni kursiyerler sertifikalarını aldılar

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Sosyal Sorumluluk faaliyetleri kapsamında yapılan girişimler neticesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Programında başarılı olan kursiyerlere ser


İlimizde bulunan sürücü kurslarının ihtiyacı olan direksiyon usta öğreticisi açığının kapatılması için Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası 10. Meslek Komitesi’nce alınan karar doğrultusunda Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sürücü kurslarının işbirliği açılan Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Programı sona erdi. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 1 buçuk ay süren ve 200 saatlik eğitimi kapsayan programı başarı ile tamamlayan kursiyerler TSO Konferans Salonunda düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Törenin açış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının üye olsun olmasın tüm işletmelerinin sorunlarının çözüme kavuşması için çalışmalar yaptığını hatırlattı. Sürücü kurslarında direksiyon eğitiminin son derece önemli olduğuna işaret eden Varlı, bu alanda iyi eğitim almış, bilinçli eğitimcilere olan ihtiyaç doğrultusunda böyle bir eğitim programı düzenlendiğini söyledi. Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun Karakuş, Maarif Müfettişi Faik Benli, Özel Eğitim Şube Müdürü Ali Özdemir ve Sürücü Kursları Dernek Başkan Yardımcısı Süleyman Yücel’in de katıldıkları toplantıda bir konuşma yapan 10. Meslek Komitesi Başkanı Sürücü Eğitimi İşverenleri Sendikası İl Temsilcisi Ömer Ayçiçek, sürücü kurslarında verilen eğitimlerin bel kemiği olan direksiyon eğitimlerinin hayati önem taşıdığını, bu eğitimi veren eğitmenlerin de çok önemli olduklarını söyledi. Programda başarılı olan 37’si erkek 25’i bayan 62 kursiyere sertifikaları verildi.

İlginizi Çekebilir

Oda-Borsa müşterek toplantısı yapıldı

İlginizi Çekebilir

Can yakan faturalara düzenleme gelmeli

İlginizi Çekebilir

Esnaf ışıkları söndürüyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

77286

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-