• Dolar
  18.634
 • Euro
  19.502
 • Ç.Altın
  1.716
 • Altın
  1.067
KIRIKKALE
17°
02:27

Öğleye kalan Süre

Erasmus öğrencilerinden Başkan Türkyılmaz’a ziyaret

Erasmus Gençlik Değişimi Programı kapsamında Kırıkkale’de bulunan Avrupalı öğrenciler Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ı Yahşihan Belediyesi’nde ziyaret etti. Başkan Türkyılmaz, öğrencilerle yakından ilgilendi.


YAKINDAN İLGİLENDİ

Koordinatörlüğünü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eurodesk Noktası Koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz’ın yaptığı projede öğrenciler Kırıkkale’ye geldi. Erasmus + Gençlik Değişimi Programı kapsamında, “İsraf etme, Geri Dönüştür ve Dünyayı Kurtar” isimli geri dönüşüm ve sıfır atık projelerini Avrupa Birliği’nden aldıkları hibelerle araştırmak, fikir birliği yapmak ve gençler arasında farkındalık oluşturmak için Yahşihan ilçesine gelen 28’i yabancı 35 öğrenciyi Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz misafir etti. Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Makedonya ve Romanya’dan gelen öğrencilerle yakından ilgilenen Türkyılmaz Yahşihan hakkında bilgiler verdi.

İMKAN TANIYOR

Eğitim kurumlarının iş birliğini, öğrenci ve akademisyenlerin kısa süreli olarak bu iş birliği çerçevesinde farklı ülke ve eğitim kurumunda deneyim kazanmasını teşvik eden bir Avrupa Birliği projesi olan Erasmus Programı farklı kültürdeki öğrenci ve akademisyenlerin bir araya gelerek kültür ve bilgi alış verişinde bulunmalarına önemli katkı sağlıyor. Belirli bir zaman aralığında gerçekleştirilen bu değişim programı sayesinde öğrenci ve akademisyenler gittikleri ülkelerin sosyal ve kültürel değerlerini yerinde görerek, tecrübe etmelerine imkân tanıyor.

 

 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi'nden küçükbaş hayvan üreticilerine yem desteği

İlginizi Çekebilir

Yahşihan domateslerinde ilk hasat 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

66305

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-