• Dolar
  28.880
 • Euro
  31.254
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.877
KIRIKKALE
11°
03:13

İmsak'a Kalan Süre

Et (@) işareti nasıl yapılır?

Bilgisayarda Et (@) işareti nasıl yapılır? Sizler için araştırdık ve bulduk. Bunun iki yolu var. Bu iki yolu da haberimiz de bulabilir siniz.


Masa üstü ve dizüstü bir bilgisayarda et (@) sembolünü oluşturmak için yapmanız gereken bunun için tasarlanan tuş kombinasyonuna basmaktır. Bir diğer yolu da Num Lock tuşlarını kullanmak yani klavyemizin hesap makinesi olarak kullanılan ve klavyemizin en sağında bulunan tuşlarla yapılır. Bazen farklı klavye türleri nedeniyle et sembolünü yazarken zorlanabilirsiniz, ancak bilgisayar ve klavyenizi göz önünde bulundurarak uygun Et @ işareti sembolünün kısa yollarını öğrenebilir ve tüm cihazlarda et sembolünün yazılımına kolayca erişebilirsiniz. Peki, bilgisayarda et @ işareti nasıl yapılır? Bilgisayarda et @ işareti nasıl yazılır? İşte et @ işaretini kolayca yapmanızı sağlayacak püf noktalar…

Sıkça kullanılan @ işaretinin yazılışı arama motorlarında aranan popüler konular arasında.. Özellikle et (@) işaretinin yapımı en çok karıştırılan sembollerin başında gelmektedir. E-posta yazımında sık sık karşımıza çıkan ve e-posta adresinde bulunan bir işaret olan et işareti, bazı emoji işaretlerinin kısayolları için de gereklidir. Tuş kombinasyonları yardımı ile pratik bir şekilde yapabileceğiniz et işaretini nasıl yapacağınızı şimdi detaylı bir şekilde anlatacağız. İşte bilgisayarda et işareti nasıl yapılır sorusun cevapları…

ET İŞARETİ NASIL YAPILIR?

Klavyede birkaç adımda kolay bir tuş kombinasyonu ile beraber et @ işareti yapımı oldukça basittir. Bunun için iki farklı yöntemden söz etmek mümkündür.

F klavyesi ile et (@) işareti yapmak için Alt Gr+F tuşuna basılması gerekir.

Alt GR tuşu space yani boşluk tuşunun sağ tarafında bulunan tuştur.

Q klavyesinde et (@) işareti yapmak için ise Alt Gr+Q tuşuna basılmalıdır.

Yukarıdaki her iki işlem et (@) işaretini karşınıza çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Bunların yanı sıra Apple marka Macbook bir bilgisayarda et @ sembolünü kullanmak istiyorsanız klavyenin üst menü bölümündeki sayılar arasında alt ileüzerinde @ işaretini de göreceğiniz Q tuşuna aynı anda basmanız yeterlidir.

Num Lock tuşları ile Et (@) işareti ise şu şekilde yapılır;

Space tuşunun (boşluk tuşu) solundaki Alt tuşu ile birlikte 64’e basıyoruz. Elimizi tuşlardan çektiğimiz zaman Et (@) tuşunu yazmış oluyorsunuz.

BİLİSAYARDA ET (@) İŞARETİ NASIL YAPILIR?

Bilgisayar klavyesinde et işareti yapmak istendiği vakit Alt Gr+Q veya Alt Gr+F tuş kombinasyonuna basmak yeterlidir. Böylelikle mail kullanımının yanı sıra birçok işlemde son derece kolay bir şekilde et (@) işaretini gerçekleştirebilirsiniz.

Num Lock tuşları ile Et (@) işareti ise şu şekilde yapılır;

Space tuşunun (boşluk tuşu) solundaki Alt tuşu ile birlikte 64’e basıyoruz. Elimizi tuşlardan çektiğimiz zaman Et (@) tuşunu yazmış oluyorsunuz.

 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

77150

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-