• Dolar
  19.191
 • Euro
  20.813
 • Ç.Altın
  2.031
 • Altın
  1.214
KIRIKKALE
22°
00:42

İkindi'ye Kalan Süre

Geleceğin kahramanları 112’de

​​​​​​​Kırıkkale'de, 112 Acil Çağrı Merkezi farkındalığını oluşturmak amacıyla anaokulu öğrencilerine 112 Acil Çağrı Merkezi gezdirilerek araçlar tanıtıldı.


Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezi iş birliğiyle, 112 Acil Çağrı Merkezi farkındalığını aşılamak amacıyla yapılan proje kapsamında anaokulu öğrencileri çağrı merkezinde ‘kahramanlar odası’ olarak adlandırılan çağrı merkezi odasını ziyaret etti. Gerçekleştirilen gezide, 112 Acil Çağrı Merkezinde görevli personeller tarafından minik öğrencilere polis, jandarma, sağlık, AFAD, itfaiye ve orman müdahale ekiplerinin neler yaptıkları anlatılarak, araçlar tanıtıldı.

Proje hakkında bilgiler veren 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Muhammet Ali Tekinay, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’na destekleri ve himayelerinde anaokullarında 112 sınıfları oluşturduklarını belirtti. Tekinay, “Bu sınıflarda çeşitli görsellerle 112’yi anlattık. Projemizin ikinci aşamasında ise acil çağrı hizmeti veren kurumlarımızın ekipleri bu sınıflarda tanıtımlar yapılarak kendi kurumlarının ne iş yaptıklarını anlattılar. Bu aşamayı da tamamladık.  Şuan projemizin üçüncü aşaması olan ‘Geleceğin kahramanları 112’de’ dedik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklara devletin gücünü hissettirmek ve 112’nin her zaman ve her koşulda yanlarında olduğunu anlatmak ve 112 farkındalığını oluşturmak için böyle bir proje yaptık. Bugün burada anaokulu öğrencilerine 112 Acil Çağrı Merkezimizin çalışma istemini anlattık. Daha sonra eğitim salonumuzda çizgi film ile 112 eğitimi verdik. Daha sonra da çocukların hayalleri olan polis, jandarma, itfaiye, AFAD, ambulans ve orman yangın araçlarını tanıtımını sağladık. Bunlar inanıyoruz ki çocuklarının hayallerini süsleyen araçlardı. Bu araçlarla onları buluşturduk” dedi.

İlginizi Çekebilir

112 personeli 112 saniyede 112 fidanı toprakla buluşturdu

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de 400 bin acil çağrının yüzde 25'i amaca yönelik

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de bir ilk! Kırıkkale’de 112 sınıfı açıldı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

72918

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-