• Dolar
  18.812
 • Euro
  20.438
 • Ç.Altın
  1.872
 • Altın
  1.164
KIRIKKALE
00:4

Akşam'a Kalan Süre

Gençlerin üretime ilgisi memnun edici

Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin bilimsel ve teknolojik fikirlerinden oluşan projelerinin sergilendiği Bilim Fuarı açıldı.


TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolüyle ile hayata geçirilen ‘Her İlde 1 Meslek Lisesinin TOBB’a Devri’ projesi kapsamında idaresi Ticaret ve Sanayi Odasına (TSO) devrolan Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin teknolojik projelerinin sergilendiği Bilim Fuarının açılışını Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı,  Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yücel Karabacak ve Okul Müdürü Çetin Yıldız birlikte yaptı.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında gerçekleştirilen fuarda okul öğrencilerinin hayatı kolaylaştırmak, kaynakların verimli kullanımını sağlamak ve var olan tüketim malzemelerini daha ekonomik yollardan elde etmek temalı projelerini inceleyerek bilgi alan Varlı, yenilikçi fikirleri ve gençlerin üretime yönelik ilgilerini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek fuarda yer alan tüm çalışmalarda emeği geçen öğrencileri, proje danışmanı öğretmenleri ve idarecileri tebrik etti. Okulda bulunan atölyelerde teknolojik makinalarla gerçekleştirilen üretim faaliyetleri hakkında da bilgi alan Başkan Varlı, okul binası bünyesinde oluşturulan kütüphanenin de açılış kurdelasını kesti.

 

İlginizi Çekebilir

Kavga sonucu öldüğü 12 gün sonra mezarı açılarak belirlendi

İlginizi Çekebilir

Ekmeğe ZAM!

İlginizi Çekebilir

Hacer Başkaya’yı öldüren eşi ilk kez hakim karşısında

Haber Yorumları

Yorum Yaz

98873

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-