25 bin fidan toprakla buluştu
25 bin fidan toprakla buluştu

25 bin fidan toprakla buluştu

​​​​​​​Kırıkkale’de Orman Bakanlığı tarafından ‘Geleceğe nefes, Dünyaya nefes’ sloganıyla gerçekleştirilen projesi kapsamında 25 bin fidan toprakla buluştu.

25 bin fidan toprakla buluştu

Kırıkkale’de Orman Bakanlığı tarafından ‘Geleceğe nefes, Dünyaya nefes’ sloganıyla gerçekleştirilen projesi kapsamında 25 bin fidan toprakla buluştu.

Kırıkkale’de Orman Bakanlığı tarafından ‘Geleceğe nefes, Dünyaya nefes’ sloganıyla 81 ilde gerçekleştirilen projesi kapsamında il merkezi ve 8 ilçede 25 bin fidan toprakla buluştu. Balışeyh ilçesi Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkında düzenlenen etkinlikte, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.

Etkinlikte yaptığı konuşmada, ağaçlandırmanın hem dünya hem de ülkemiz için çok önemli olduğunu söyleyen Vali Yunus Sezer, “Bugün beraber dikeceğimiz her fidan geleceğe nefes olacak. Bozkırın bozkırlıktan çıkması ve biraz daha yeşermesi, gelecek nesillere daha yeşil Kırıkkale bırakmak için hep beraber fidanları dikeceğiz. İnşallah Kırıkkale gelecek on yıllarda yemyeşil bir Kırıkkale olacaktır. Geçen sene diktiğimiz fidanlar bu sene büyüyor. Belki bunu beş yıl on yıl sonra daha farklı göreceğiz buraları. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Orman İşletme Müdürü Atilla Yılmaz ise, Kırıkkale il merkezinde ve 8 ilçede toplamda 25 bin adet fidanın toprakla buluşturulduğunu ifade etti.

Abone Ol :

Yorumlar