30 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi
30 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

30 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Kırıkkale'de, İl Jandarma ekiplerince yapılan kaçak akaryakıt operasyonunda 30 bin litre satışa hazır akaryakıt ele geçirildi. 6 kişi gözaltına alındı.

30 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Kırıkkale Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri Ankara’daki sanayi tesislerinden toplanan atık endüstriyel yağların, Balışeyh ilçesi Işıklar köyündeki bir tesiste damıtma ve kimyasal işlemler yapılarak kaçak akaryakıta dönüştürüldüğü ve yapılan kaçak akaryakıtın piyasaya sürüldüğü ihbarı alması üzerine çalışma başlattı. Ekiplerce yaklaşık 3 ay süren takip sonrasında düzenlenen operasyonda, Hacılar beldesinden Ankara'ya giden bir kamyonda, tanklarda 7 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

 

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Jandarma ekipleri, dış cephe yalıtım malzemesi üretim tesisi görünümünde bulunan ve endüstriyel yağlardan akaryakıt elde edildiği tespit edilen bir tesise operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda, satışa hazır 23 bin litre kaçak akaryakıt, 13 kimyasal tank, yağ ve geri dönüşüm sistemi ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 6 kişinin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Abone Ol :

Yorumlar