8 yaşındaki çocuğu pitbul ısırdı
8 yaşındaki çocuğu pitbul ısırdı

8 yaşındaki çocuğu pitbul ısırdı

Kırıkkale'de 8 yaşındaki çocuğu, başıboş gezen pitbul cinsi köpek ısırdı. Bacağından yaralanan küçük çocuk hastanede tedavi altına alındı.

Olay, 21:15 saatlerinde Nenehatun Caddesinde meydana geldi. Arabalarına bakmak için babasıyla evden dışarı çıkan 8 yaşındaki Nimet Savaş, sokakta başıboş gezen pitbul cinsi köpeği görünce korkarak paniğe kapıldı. Küçük çocuğun paniklemesinin ardından köpek küçük çocuğa saldırdı. Köpek tarafından sol bacağından ısırılan çocuğun bağrışlarını duyan yakınları, güçlükle küçük çocuğu kurtardı. Kendi imkanları ile hastaneye götürülen ve bacağında 4 diş izi bulunan küçük çocuğuna serum ve kuduz aşısı yapıldı. Pitbul cinsi köpeğin ısırdığı küçük çocuğun hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Arabaya bakmak için evlerinden dışarı çıktıklarını söyleyen baba İlker Savaş köpeğin bırakılmış bir şekilde sokaklarda gezdiğini söyledi. Olayı anlatan Savaş “Pitbul köpeğinin gezdirilmesi, ağızlıksız gezdirilmesi yasak. Köpek başıboş bir şekilde geziyordu. O arada çocuk panikleyince köpek saldırıya geçti. Saldırınca da çocuk korktuğu için bağırdı. Emniyetten aradılar birazdan ifade vermeye gideceğiz. Köpek fazla kapamadı ama korktuğu yetiyor. Çocuk bu aklından çıkmayacak. Burada serum, iğne, kuduz aşısı yapıldı. Onu bekliyoruz” dedi.

Gözaltına alınan köpeğin sahibi O.K.Y. hakkında 10 bin 450 lira para cezası ile adli ve idari işlem başlatıldı. Ayrıca, pitbul cinsi köpeğe polis ekipleri tarafından el konuldu.

Abone Ol :

Yorumlar