Ahılı Deresi taştı, vatandaşlar bahçelerinde mahsur kaldı
Ahılı Deresi taştı, vatandaşlar bahçelerinde mahsur kaldı

Ahılı Deresi taştı, vatandaşlar bahçelerinde mahsur kaldı

Kırıkkale'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle taşan Ahılı deresi, sel baskınına neden oldu. Yol ve bahçeler sular altında kalırken, bazı vatandaşlar bahçelerinde mahsur kaldı.

Kırıkkale'nin Ahılı Köyü’nde öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Ahılı deresi taştı. Derenin taşmasıyla mahallede bulunan bahçeleri su bastı, bazı vatandaşlar bahçelerinde mahsur kaldı. Can kaybının yaşanmadığı taşkında bahçelerde maddi hasar meydana geldi. Taşkın nedeniyle bahçelerinde mahsur kalan vatandaşlar ve bozulan yollar İl Özel İdaresi tarafından temizleme çalışmalarının başladığı öğrenildi.

Selin zararının fazla olduğunu söyleyen Cengiz Ölmez, bazı evlerin de su bastını söyledi. Ölmez, “Avlu duvarları yıkılmış. Normalde dere yataklarına sonradan yapılan köprülerden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz biz. Benim hasarım daha fazla olabilirdi ama dedelerimizin yapmış olduğu set benim evimi kurtarmış. Zarar az ama buna şükür ama diğer komşularımızın ve hemşehrilerimizin çok büyük zararları var.

Abone Ol :

Yorumlar