Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor
Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor

Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor

Kırıkkale’de, Kırıkkale Belediyesi öncülüğünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerin resimleri, Şehit Çelebi Bozbıyık Alt Geçidinin duvarlarına işleniyor.

Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor

ATATÜRK, ÖMER HALİSDEMİR, FETHİ SEKİN RESİMLERİ

Nüfusa oranla en çok şehit veren il olan Kırıkkale’de, Kırıkkale Belediyesi öncülüğünde Ressam Rafet Olgun, Karikatürist Orhan Karartı ve Kırıkkale Gençlik Merkezi gönüllü öğrencileri, Şehit Çelebi Bozbıyık Alt Geçidine Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 15 Temmuz destanında ve kahramanca şehadete ulaşan şehitlerin resimlerini duvara işliyor. Duvara işlenen resimlerde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir, İzmir Adliyesinde Şehit olan Fethi Sekin, asker silüetleri yer alıyor. Duvara işlenen resimleri beğenen Kırıkkaleliler, çalışmaları telefonları ile fotoğraf ve video çekiyor.

Duvara işlenen şehitlerin resimleri hakkında bilgiler eren Ressam Rafet Olgun, “Şehit Çelebi Bozbıyık alt geçidine Şehit resimleri yapıyoruz. Şehitlerimizin resimlerini yapmamızı Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı istedi. Öncelikle Şehit Fethi Sekin portresiyle, İzmir Adliyesinde kahramanca şehit olan Fethi sekin ile başladım. İlerleyen resimlerimizde, asker silüet resimleri ve devamında 15 Temmuz’da kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir’in portresi karşılayacak” dedi.

15 TEMMUZ’A AİT RESİMLER

15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portrelerini anlatan Olgun, “Etrafında Ay Yıldızlı dekoruyla beraber kendisinin silah tutarken, silahına bakarken belki de son görüntüsünü duvara işlemeye çalıştım elimden geldiğince. Burada da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bir portresi var kaftanıyla beraber. Hemen yanında Türkiye Cumhuriyeti Atatürk yazılı Ay Yıldızlı motifi de bizleri karşılıyor. Burada da milletimizin kahramanlığını anlatan 15 Temmuz destanından görüntüler var. Kırıkkale, 15 Temmuz’da meydanlara inen ilk şehrimizdir. Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı bizden 15 Temmuz Görseli yapmamızı istedi ve ileride bizleri karşılayacak. Burada 15 Temmuz’u bizlere hatırlatacak güzel bir 15 Temmuz yazısı yapıyoruz” diye konuştu.

GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLER YARDIM EDİYOR

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın başlattığı projede Olgun’a yardıma gelen Kırıkkale Gençlik Merkezi öğrencilerinden Bedirhan Tanrıverdi, “Gönüllü Gençlik Merkezi öğrencilerimizle buradayız. Kırıkkale’mizi daha güzel bir şehir yapmak için uğraşıyoruz hep birlikte” dedi.

Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor Alt geçide kahramanların resimleri çiziliyor

Abone Ol :

Yorumlar