Bakan Kasapoğlu'ndan Kırıkkale'ye müjde
Bakan Kasapoğlu'ndan Kırıkkale'ye müjde

Bakan Kasapoğlu'ndan Kırıkkale'ye müjde

Kırıkkale Gençlik Merkezinin açılışını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kırıkkale’ye yeni bir spor salonunun yapılacağının müjdesini verdi.

Bakan Kasapoğlu'ndan Kırıkkale'ye müjde

ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Kırıkkale Gençlik Merkezi’nin açılışı için Kırıkkale’ye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yeşilvadi, Bisiklet yolu ve Oba Köy’de yapılan çalışmaları inceledikten sonra Kırıkkale Valiliğini ziyaret etti. Türkiye’nin en uzun bisiklet yolu olan Turkuaz Bisiklet Yolunu golf aracı kullanarak gezen Bakan Kasapoğlu’na Kırıkkale Valisi Yunus Sezer eşlik ederek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

TABLO HEDİYE EDİLDİ

İncelemelerin ardından Kırıkkale Valiliğini ziyaret eden Bakan Kasapoğlu şeref defterini imzaladı. Bakan Kasapoğlu’na ziyarette Vali Sezer tarafından Kralların Ressamı olarak bilinen Rahmi Pehlivanlı’nın 1990 yılında yapmış olduğu ‘Manisa’da Sepet Yapan Kadınlar’ tablosunu hediye etti. Ziyarette Bakan Kasapoğlu, Vali Sezer, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, il ve ilçe belediye başkanları ile ‘İl Brifing ve Değerlendirme Toplantısı’ yaptı.

 

Brifing toplantısının ardandan Kırıkkale Gençlik Merkezinin binasına gelen Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Şehrin ta merkezinde ülkemizin de açıkçası en güzel Gençlik Merkezlerinden bir tanesini çok kısa bir sürede hizmete almak bizler içinde ayrı bir mutluluk kaynağı. Ben bu vesile ile gerek Valimize, gerek Belediye Başkanımıza, emeği olan, katkısı olan herkese kalbi şükranlarımı sunmak istiyorum hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEYECEK

Kırıkkaleli gençlerin sloganları üzerine, kendilerinin de gençliğin yanında olduklarını ve yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Kasapoğlu, “Bu eşsiz vatan, bu cennet vatan, bizlere atalarımızın emaneti bizlerde inşallah bu emaneti hep birlikte daha güzel seviyelere taşımanın yarınlara güçlü bir şekilde ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Yarınların, bugünlerin umudu gençlerimizle birlikte bu emaneti inşallah hem ilelebet payidar kılma adına hem de yarınları daha güçlü kılma adına el birliği ile çalışacağız, gayet göstereceğiz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir engel, hiçbir hile, hiçbir kumpas bizleri yolumuzdan döndüremeyecek” ifadelerini kullandı.

 

ZİRVEYE OYNAYAN ÜLKEYİZ

Ülkemizin her alanda en güçlü olma iddiasının olduğunu söyleyen Bakan Kasapoğlu, “En zirveye oynayan bir ülke ve Kırıkkale. Gerek sanayisiyle özellikle savunma alanında, gerek tarımıyla pek çok alanda ülkemizin öncü şehirlerinden bir tanesi. Bu şehri yarınlarına hem sporda, hem gençliğiyle marka şehir haline getirmekte bizlerin, bakanlığımızın en büyük hedeflerinden bir tanesi. Ben inanıyorum ki gerek Kırıkkale’mizin merkezinde gerek ilçelerinde gençlik merkezlerimizle, spor tesislerimizle, yurtlarımızla, kamplarımızla hedeflerimizi en kısa sürede gerçekleştireceğiz” dedi.

 

KIRIKKALE İÇİN SPOR SALONU MÜJDESİ

Kırıkkale içim günün müjdesini açıklayan Bakan Kasapoğlu, “Kırıkkale’mizin spor salonunun yenilenmesi, modernizasyonu çerçevesinde pek çok aşamayı geride bıraktık. İnşallah önümüzdeki günlerde de bu projeyi daha somut bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Şimdiden ülkemizin en yeni spor salonlarından bir tanesinin Kırıkkale’de yükselecek olmasının müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÖĞRENCİLERDEN TÜRKÜ DİNLEDİ

Konuşmaların ardından Kırıkkale Gençlik Merkezinin açılışını gerçekleştiren Bakan Kasapoğlu, gençlik merkezini gezdi. Gençlik Merkezinde bağlama kursu alan öğrencileri de ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, öğrencilerden ‘Allı Turnam’  türküsünü dinledi. Bakan Kasapoğlu, Gençlik Merkezinin bahçesine günün anısına, gençlik merkezi üyeleriyle fidan dikti.

 

Bakan Kasapoğlu, Kırıkkale Belediyesini ve AK Parti İl Başkanlığı ziyaret ettikten sonra Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı ve Çeşnigir Kanyonunda yapılan çalışmaları inceledi.

Abone Ol :

Yorumlar