Baloğlu MHP'de 3. kez başkan seçildi
Baloğlu MHP'de 3. kez başkan seçildi

Baloğlu MHP'de 3. kez başkan seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı, 'İstiklal için birlik istikbal için dirlik' sloganıyla il kongresini gerçekleştirdi. Genel kurulda mevcut başkan Erdal Baloğlu, delegelerin güvenoyunu alarak 3’üncü kez başkanlığa seçildi. 

Baloğlu MHP'de 3. kez başkan seçildi

KAN BAĞIŞI 

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin yanı sıra siyasi hareketliliği canlı tutmak amacıyla ilçe ve merkez ilçe kongresini tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi, ‘İstiklal için birlik istikbal için dirlik’ sloganıyla genel kurulunu Yahşihan Kilim 46 Düğün Salonu'nda virüs kurallarına uygun şekilde kongresini gerçekleştirdi. Salgınla mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan ve sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla il başkanlığı, kongre alanına gelen Kızılay aracına kan bağışında bulunuldu. 

 

BİRLİK VE BERABERLİK

40 kişilik yönetim kurulu listesi ile birlikte bu kongrede üst kurul delege sayısında da artış yaşandı. Son seçimlerde alınan yüksek oy nedeniyle 7 olan üst kurul delegesi bu defa 9 kişiden oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, MHP’nin yaptığı çalışmalarının sinevizyon şeklinde anlatılmasıyla devam etti. Kongre pandemi kuralları uygun olarak gerçekleştirildi.  

 

DEVLET BAHÇELİ’DEN MESAJ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesaj Milletvekili Halil Öztürk tarafından okundu. Daha sonra MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.  Birlik ve beraberliğin sergilendiği kongrenin divan başkanlığını MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, katip üyeliklerine ise Milletvekili Halil Öztürk, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı, MHP Kadın Kolları Başkanı Hatice Narin ve İl Genel Meclis Üyesi Azmi Özkan yaptı. 

 

GURURLU VE ONURLUYUM

Açılış konuşmasını yapan Başkan Erdal Baloğlu, 3’üncü kez başkan adayı olarak MHP’de görev aldığını söyledi.  MHP’de olmaktan duyduğu ve gururu dile getiren Baloğlu, koronavirüs önlemleri kapsamında ilçeler ve merkez ilkçe kongrelerini tamamladıklarını, ardından il başkanlığı kongresini yaptıklarını söyledi

 

KAN BAĞIŞI YAPILDI

Baloğlu, ilçe kongrelerinin 10 Ağustos’ta başladığını ve kısa bir sürede tamamlandığını belirterek, “İlçe kongrelerimizin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Örnek kongreler teşkil ettik. Her zaman ön palana çıkmayı ve farkındalık yaratmayı kendimize şiar edindik. Bu bağlamda gerçekleştirmiş olduğumuz icra kurulunda arkadaşlarımız dedi ki ‘Girişte kurban keselim kan akıtalım’ dediler. Bezlerde genel merkezimizin olurunu alarak kurban kesmeyelim kovid-19 döneminde kana ihtiyaç olduğunu söyledik ve Türk Kızılay’ına bağışladık”

 

BAŞARI ELDE ETTİK 

Baloğlu, bir önceki kongrelerinin 21 Mayıs 2017 yılında olduğunu söyleyerek, “Gönül arzu ederdi ki bu covit döneminde sizleri bir araya getirmeyelim. Ama siyasi partiler kanunu ve dernekler kanunu bizleri kongreler yapmaya mecbur ediyor. Bir önceki kongrelerimizden bugüne kadar Kırıkkale olarak iki tane önemli sınavlar verdik. Birincisi 2018 yılındaki Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi. Diğeri de 2019 yılında yapılan mahalli idareler seçimleri"”

 

CUMHUR İTTİFAKI BİR BÜTÜNLÜKTÜR 

2018 yılında Milletvekilliği seçimlerinde Kırıkkale olarak bir milletvekili çıkardıklarını dile getiren Baloğlu, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem şahsım ve hem de partililerimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek istemişlerdir. Daha sonra ikinci kez milletvekilliği seçimlerinde kendileri için destek istediler. Bizlerde sorumluluklarını yerine getirdikleri için Milletvekillerimize ve teşkilatlarımıza teşekkür etmek istiyorum”

 

KAZANAN CUMHUR İTTİFAKI

Mahalli İdareler seçimlerinde önce ilçelerden başlamak üzere merkezde dahil ulusal bir firma ile 4 sefer anket yaptırdıklarını söyleyen Baloğlu, “İsmi anılan ve ismi geçen arkadaşlarımızı kamuoyu anketleri ile tespit edip ortaya çıkan sonuçlar neticesinde adaylarımızı belirledik. 4 bölgemizde 4 Belediye Başkanımızı Kırıkkale’ye ve ilçelerine hizmet etme noktasında seçmiş bulunuyoruz. 11 Belediye’nin tamamının cumhur İttifakında olması bizim için gurur vericidir. 11 Belediye 23 İl Genel ve birçok belediye meclis üyesini Cumhur İttifakı kazanmıştır. Elimizden geldiği kadar çalışacağız” dedi.

 

AK PARTİ’DEN KATILIM

Kongreye MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya’nın yanı sıra MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, MHP’li ilçe Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Daha sonra yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Delegelerin güvenoyunu alan İl Başkanı Baloğlu, 3. Kez başkanlık görevine seçildi.

 

YÖNETİM KURULU ÜYESİ 

Mustafa Narin 

Emin Durmaz 

Ömer Yılmaz 

Ramazan Acar 

İsa Cezan

Nezir Güler 

Halil İbrahim Soyalp 

Kemal Karakaya

Hatice Narin 

Ersin Ağar 

Mustafa DEmirel 

Yaşar Erdal 

İdris Ulukaya 

Bilal Kağan Demirbilek 

Bülent AKgül 

Mustafa Kılıç 

Ziya Korkmaz 

Dursun Aygör 

Mehmet İpek Yeşilyut

Hasan Hüseyin Demirel

 

 

DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYELER 

Merve Nur Koyuncu 

Sefa Başer 

Hüdai Kaya 

İbrahim Gürbüz 

Selda Öztürk 

Emre Öztürk 

İsa Dirican 

 

 

ÜST KURUL DELEGE ASIL 

Erdal Baloğlu 

Murat Abalı 

İlyas Canöz 

Hatice Narin 

Mehmet Akdemir 

Osman Türkyılmaz 

İsmail Bildik 

Veysel Aydemir 

Mehmet Koyuncu

Abone Ol :

YorumlarSIRADAKİ HABERLER