Belediye personeline belgelendirme sınavı
Belediye personeline belgelendirme sınavı

Belediye personeline belgelendirme sınavı

Kırıkkale Belediyesi işçi kadrosunda çalışan tüm personele mesleki yeterlilik belgelendirme sınavı yapıldı. Ayrıca, personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Belediye personeline belgelendirme sınavı

TEK TEK DEĞERLENDİRME YAPILDI

İş kanunu gereği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Belgelendirme birimi tarafından Kırıkkale Belediyesi personeline yeterlilik belgelendirme sınavı yapıldı. Belediye bünyesinde bulunan tüm personele yönelik yapılan sınavda yeterlilik belgesini almaya hak kazanan tüm personele sertifikaları verildi. Tek tek değerlendirmeye alınan personelimize ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi de verildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı teşviki ile yapılan sınav, başarı ile sonuçlandı.

İŞÇİLER BELGELERİNİ ALACAK

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İş Kanunu gereği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Birimi kanalıyla Belediye işçilerimize sınav yapıyoruz. Teorik eğitim işleminin yer aldığı bu sınavlar, başarılı olan Belediye işçilerine belge veriyoruz. Yaptığımız sınavda başarılı alan Belediye işçilerine, geçerlilik süresi olan belgelerini veriyoruz. Bu belgelerini alan işçiler Belediye bünyesinde kullanacaklar. 2021 yılı sonuna kadar bu belgeleri almaları gerekiyor. Yaptıkları işi yaparken ellerinde bir belge olacak. Türkiye de işçilerimiz belgesiz kalmayacak” ifadelerini kullanıldı.

Abone Ol :

Yorumlar