Beyinsizler! Engelli asansörünün üzerinde zıpladılar
Beyinsizler! Engelli asansörünün üzerinde zıpladılar

Beyinsizler! Engelli asansörünün üzerinde zıpladılar

Kırıkkale'nin Bahçelievler Mahallesinde alt geçitte engelliler ve yaşlılar için yapılan asansöre, kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verildi. Olayın güvenlik kamerası fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Kırıkkale Belediyesi, kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacağını öğrenildi.

Bahçelievler Mahallesine engelli ve yaşlı vatandaşların kullanımı için Kırıkkale Belediyesi tarafından yapılan asansöre, kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verildi. Şahısların asansörün yanına gelerek cihazda bulunan sensörlü kolları çekip bıraktıkları ve üzerine çıkarak zıpladıkları anların görüntüleri ise güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Bu anlara ait fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşan Kırıkkale Belediyesi yayınladıkları görüntülerin altına, "Bahçelievler Mahallesinde engelliler ve yaşlılarımız için yaptırdığımız alt geçitte bulunan asansörümüze sürekli zarar vererek kullanamaz hale getiren kişileri kınıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın gelerek aktif hale getirdikleri asansörü kendini bilmez birkaç kişi sensörlü kollarını çekip bırakmak ve üzerine çıkarak zıplamak suretiyle zarar vermekteler. Onlar zarar verdikçe biz yeniden yaparak bu asansörü hizmete alıyoruz. Zarar veren kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız, lütfen sizlerde asansöre zarar veren kişileri gördüğünüz zaman kolluk görevlilerine bildirim yapınız." notunu düştü.

Abone Ol :

Yorumlar