BİR ÇİVİ, BİR KESER, BİR TAHTA MUTLULUĞA YETER
BİR ÇİVİ, BİR KESER, BİR TAHTA MUTLULUĞA YETER

BİR ÇİVİ, BİR KESER, BİR TAHTA MUTLULUĞA YETER

​​​​​​​Kırıkkale’de Yahşihan Belediyesinin başlattığı ‘Bir çivi sen çak, bir kulübe sen yap’ kampanyası ile Kırıkkaleli hayvanseverler, barınakta bulunan sokak hayvanlarına el birliği ile kulübe yaptı.

BİR ÇİVİ, BİR KESER, BİR TAHTA MUTLULUĞA YETER

Kırıkkale’de Yahşihan Belediyesinin geçtiğimiz yıl başlattığı ‘Bir çivi sen çak, bir kulübe sen yap’ kampanyası ile Kırıkkaleli hayvanseverler, barınakta bulunan sokak hayvanlarına el birliği ile kulübe yaptı. Geçtiğimiz yıl 50 kulübe yapılırken, bu yıl da barınakta bulunan sokak hayvanlarına 50 kulübe yapıldı. Çocuklarına hayvan sevgisini aşılamak isteyen aileler, kampanyaya çocukları ile gelerek destek verdi. Koronavirüs salgını nedeniyle dezenfektan kullanarak barınağa giren hanvanseverler, koronavirüs tedbirlerine uygun şekilde kulübeleri yaptılar.

 

Kampanya ya kendi yaptırdığı kulübeyi de getirerek destek veren Hayvansever İş İnsanı İbrahim Aydın, “Osman başkanımızın başlatmış olduğu sokak hayvanları için bir çivi de sen çak kampanyasına bizlerinde desteği olması açısından bizde sokak hayvanları için barınağımızı kulübemizi yaptık. Kendilerine destek olmak için, yanında olduğumu göstermek için buradayız. Osman başkanımızın sokak hayvanları ve diğer projelerinde kendilerinin yanında olduğumuzu bildirmek için buradayız. Kendilerine teşekkür ediyorum böyle bir kampanya başlattıkları için” dedi.

 

Kırıkkale’de hayvanlara verilen önemin her geçen gün arttığını söyleyen Hayvansever Perihan Taşkın, “Bunun bilincinde olan insanlar da çoğaldı. Kış geldiği için, sokaktaki canlarımız dışarda kalmasın, barınacak, sığınacak bir yuvaları olsun diye hayvanseverler olarak burada toplandık bunun için çok mutluyuz. Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yetebiliyor muyuz bilmiyorum ama yetebilmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Kampanya kapsamında ikinci etkinliklerini yaptıklarını belirten ikincisini Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Geçen yıl başlatmış olduğumuz kampanya var. Bir çivi sen çak, bir kulübe sen yap kampanyamız. Kış geliyor can dostlarımız sokaklarda üşüyecekler. Biz bunun önüne geçmek için geçen yıl 50 tane yapmıştık, bugün de planımız 50 tane. 100’e yakın gönüllü vatandaşımızla beraber bir imece usulü ile başladık. Bunu belediye çalışanlarıyla da yapabilirdik ama bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Lütfen kış geliyor, soğuklar yaklaşıyor sokakta yaşayan can dostlarımız için bir kap mama, bu saatten sonra suya ihtiyaç kalmayabilir ancak kulübe, battaniye, kedi evleri, kedi kutuları, köpekler için kulübeler lütfen elimizden geldiği kadarıyla bugün burada yapmış olduğumuz tahtaların tamamı geri dönüşüm. Sadece çivileri belediye imkanları ile kullandık. Buradaki bütün ürünler, malzemeler dışarıdan topladığımız, vatandaşlardan aldığımız tahtalarla beraber yapıyoruz. Lütfen daha duyarlı olalım. Bir çivi, bir keser, bir tahta mutluluğa yeter diyorum” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar