Çocuklar, Tarım Akademisi’nde hem eğlendi hem öğrendi
Çocuklar, Tarım Akademisi’nde hem eğlendi hem öğrendi

Çocuklar, Tarım Akademisi’nde hem eğlendi hem öğrendi

Obaköy projesi kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda kurulan ‘Çocuk Tarım Akademisi’ çocukları ağırlamaya başladı.

Çocuklar, Tarım Akademisi’nde hem eğlendi hem öğrendi

Çocuklara tarımı; toprakla buluşturup, eğlendirerek sevdirmeyi amaçlayan çocuk tarım akademisinde öncelikli olarak İlkokul çağındaki çocuklara ve özel eğitim ihtiyacı duyan çocuklara hizmet verilecek. Çocuk tarım akademisinde uygulamalı ve teorik olarak planlanan eğitimler İl Müdürlüğü Ziraat Mühendislerinden oluşan uzman bir ekip tarafından verilecek. Faaliyetine İl Müdürü Sırrı Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’nin de katılımıyla, iki okulun öğrencilerini misafir ederek başlayan Çocuk Tarım Akademisinde, çocuklar eğlenerek öğrendikleri tarım ve doğayla iç içe bir gün geçirdi.

Eğitmenlerin gözetiminde çocuklar fide dikimi, tohum ekimi, yabancı ot mücadelesi gibi etkinlikler gerçekleştirdi. Çocuklarla yakından ilgilenen ve Çocuk Tarım Akademisi bünyesinde kurulan çilek bahçesinden toplanan çilekleri ikram eden İl Müdürü Yılmaz, burada bir değerlendirme yaparak; “Çocuklarımız geleceğimiz ve geleceğin var olması için tarım olmazsa olmazımız. Bu bilinç ve Sayın Valimizin bu konudaki destekleri bizleri çocuk tarım akademisi için daha büyük bir inanç ve fedakârlıkla çalışmaya itiyor. Burada çocuklarımız doğanın ve doğanın bize hediyesi olan tarımın anlamını yaşayarak öğrenecek. Bu şekilde çocuklarımız sofralarında tükettikleri gıdaların üretim safahatını da öğrenmiş olacaklar” şeklinde konuştu.

Abone Ol :

Yorumlar