Dağdelen, Kongreye kadar görevimin başındayım
Dağdelen, Kongreye kadar görevimin başındayım

Dağdelen, Kongreye kadar görevimin başındayım

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, hakkında çıkan görevden alındı haberleri üzerine basın açıklaması yaptı.

Dağdelen, Kongreye kadar görevimin başındayım

Hakkında çıkan görevden alındı haberleri üzerine basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, Genel merkez tarafından alınan karar gereği Kasım ayı sonunda ya da Aralık ayında yapılması planlanan kongreye kadar başkanlık görevini yürütecek. 7. Olağan Kongreyle ilgili süreç tamamlanmak üzere diyen Dağdelen, Teşkilat başkanı ile yaptığı toplantı sonrası aday olmaması noktasında karar alındığını söyledi.

 

Dağdelen açıklamasında, “Bu süreç içerisinde Allah izin verirse inşallah kongreye kadar il başkanı olarak ekibimle beraber bu süreci yürüteceğiz. Yeni bir il başkanı belirlenmesi noktasında genel merkezimiz gerekli çalışmayı yapacaktır.  Gerekli desteği, imkânı, bilgilendirmeyi sağlayacağız. Süreç içerisinde bir il başkanı tespit ettikten sonra kongre hazırlıklarını yürüteceğiz. Önümüzdeki bir ay içerisinde ya da daha kısa bir süre içerisinde kongremizi yapacağız. Kongre günü yeni belirlemiş olduğumuz il başkanına bayrağımızı teslim edeceğiz ve ona hayırlı olsun dileyeceğiz” dedi.

 

Hakkında çıkan haberlere de değinen Dağdelen, “Basında bazı kimseler il başkanı görevden alındı gibi paylaşımlar yaptı. Bunlar kamuoyunu yanıltıcı, incitici ve yanlış şeyler. Ben AK Parti İl Başkanıyım ve görevimin başındayım. Kongre sürecini yürüteceğiz inşallah çok başarılı bir kongre yapacağız. Kongre günü bayrağı teslim edeceğiz, kongre salonundan en son çıkacak kişi de benim” ifadelerini kullandı.

Abone Ol :

Yorumlar