En büyük eserine sahip çıkacağız
En büyük eserine sahip çıkacağız

En büyük eserine sahip çıkacağız

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82'nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

En büyük eserine sahip çıkacağız

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82'nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Vali Yunus Sezer, “Kurtuluş Savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Atatürk, milletimize en zor zamanlarında liderlik yapmış, siyasi ve askeri dehasıyla zamanın küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştır”

Vali Sezer, “Özellikle Çanakkale’de ve Kurtuluş savaşımızda gösterdiği üstün askerî liderlik ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ortaya koyduğu siyasi dehâsıyla dünya tarihine damgasını vuran ender devlet adamlarından birisi olarak milletimizin kalbinde ve hafızasında hususi yerini almıştır. Yaptıklarıyla ve eseriyle aynı zamanda mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur.  Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir”

Vali Sezer, “Bizler de O’nun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkarak; çağdaş dünyanın güçlü üyesi olmanın azim ve kararlılığı içerisinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 82. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” ded.

Abone Ol :

Yorumlar