Fedakarlığın Timsali Öğretmenler
Fedakarlığın Timsali Öğretmenler

Fedakarlığın Timsali Öğretmenler

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle yayınladığı mesajında, geleceğin mimarı,  fedakarlığın ve sevginin timsali olan tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutladı.

Fedakarlığın Timsali Öğretmenler

ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLIYORLAR

Başta görevi başında Şehit olmuş öğretmenleri anarak mesajına başlayan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir” ifadesini kullandı.

ÖĞRETMENLER ROL MODEL

Öğrencilerin hayatlarına ilk başladıkları dönemlerde öğretmenlerini rol model edindiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, çocukların ve gençlerin üretken, aynı zamanda sorumlu fertler olarak yetiştirilmelerinde eğitimcilere büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Başkan Saygılı, “Öğretmenlerimiz, çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir” dedi.

HER TÜRLÜ ÖVGÜ’YE LAYIKLAR

Öğretmenlerin her türlü övgüye layık olduğunu belirten Başkan Mehmet Saygılı, “Güzel yurdumuzun her köşesinde fedakarca çalışıp görevlerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz övgü ve takdire layıktır. Kırıkkale Belediyesi olarak eğitim camiasına olan duyarlılığımız her daim canlı tutmaktayız. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, sağlıklı ve huzur dolu yaşam dilerim” Şeklinde konuştu.

Abone Ol :

Yorumlar