Gece gündüz demeden çalışıyorlar
Gece gündüz demeden çalışıyorlar

Gece gündüz demeden çalışıyorlar

Medya Basın Birliği Genel Başkanı İbrahim Yaman “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesaj Yayınladı.

Gece gündüz demeden çalışıyorlar

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Gazeteciler her alanda ve zor şartlarda görev yaptığını belirten Medya Basın Birliği Genel Başkanı İbrahim Yaman, “Salgın sürecinde olduğu gibi gece-gündüz demeden milletimizin doğru habere ulaşması için daime görevdeyiz, sahadayız” dedi.

ÖNCÜLÜK GÖREVİNİ YERİNE GETİRİYOR

Genel Başkan Yaman, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘’yerel basın kuruluşları bakımından. Basını kendi alanında yaptığı yeniliklerle yerel basın kültürünün hak ve kurumlar bazında gelişimine ve kabul görmesine büyük katkı sağlamıştır gündeminin oluşumunda ve tüm dünyanın yaşadığı covid-19 virüsünün sorunların dile getirilmesinde basınımız öncülük görevini her zaman gönüllü olarak üstlenmektedir”

BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR

“Türkiye genelinde yayın yapan mahalli gazetelerin kamu ve özel kurum gelirleri her geçen gün azalmakta buna karşın giderleri ise sürekli olarak artmaktadır. Basınımız ekonomik olarak iki dişli çarkın ortasında adeta can çekişir bir tablo içinde yayın yapmaktadır. Bizim temennimiz, yerel basının ayakta kalması için sorunlarına köklü çözümler getirilmesidir. Bu talep sadece Kırıkkale’nin değil tüm Anadolu basının ortak dileğidir. Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir veciz sözü ile noktalamak istiyorum. “Basın milletin müşterek sesidir.”

Abone Ol :

Yorumlar