Hacer Başkaya’nın adli tıp raporu çıktı. Tam 51 bıçak darbesi
Hacer Başkaya’nın adli tıp raporu çıktı. Tam 51 bıçak darbesi

Hacer Başkaya’nın adli tıp raporu çıktı. Tam 51 bıçak darbesi

​​​​​​​Kırıkkale'de, eşi Sezer Başkaya (29) tarafından 4 yaşındaki oğlunun gözü önünde öldürülen Hacer Başkaya'nın (26) Adli Tıp Raporu çıktı. Rapora göre Hacer Başkaya’nın 51 yerinde bıçak yarası olduğu belirlendi.

Kentte çiğ köfteci olan Sezer Başkaya, pazar günü, 5 yıllık eşi Hacer Başkaya ile evde bilinmeyen nedenle tartıştı. Tartışma sırasında Başkaya, eşini, oğlu H.M.B.'nin gözü önünde bıçakladı. Ağır yaralanan Hacer Başkaya, ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Sezer Başkaya, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adli Tıp Kurumunda otopsi sonucu, Hacer Başkaya’nın adli tıp raporu çıktı. Raporda Sezer Başkaya, eşi Hacer Başkaya’yı 51 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü belirlendi. Raporun çıkmasından sonra Hacer Başkaya’ın ailesi Sezer Başkaya için idam istedi.

Kendilerinin idam istediklerini belirten Hacer Başkaya’nın ablası Fadime Kılıç, “Gözlerimi kapatıp uyuyamıyorum. 51 bıçak darbesi vardı, darp hariç. Benim babam yanıyor ama başka babalar niye yansın. Herkes Hacer'e bir bıçak darbesi vurulmuş, ölmüş biliyor. Hayır. Kardeşimin tırnakları sökülmüş. Odun biçer gibi biçilmiş. Resmen zevkine oynamış, öldürmüş. Adam planlı, projeli, estetik yapar gibi kesim yapmış. Ölüm Allah'ın emri, hepimize gelecek. Ama böyle ölüm değil” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar