Haklı gururu yaşıyoruz
Haklı gururu yaşıyoruz

Haklı gururu yaşıyoruz

İstiklal Marşımızın, milli marş olarak kabulünün 100.yıl dönümü nedeni ile bir mesaj yayınlayan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “İstiklal marşı yeniden dirilişin ifadesi, devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolüdür. Bu gün bu haklı gururu yaşıyoruz” dedi.

Haklı gururu yaşıyoruz

MÜCADELENİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İstiklal Marşı’nın, Türk Milleti’nin milli birliğinin, beraberliğinin ve bağımsızlığının sembolü olduğunu mesajında ifade eden Başkan Saygılı, “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılarak kaleme alınan ve milletimize hediye edilen her kıtasında ecdadımızın kahramanlığının, milletimizin cesaretinin anlatıldığı, İstiklal Marşımız, milletimizin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği onurlu mücadelenin en güzel ifadesidir” dedi.

RAHMETLE ANIYORUM

İstiklal Marşımızın zor zamanlarda birlik ve beraberliğimizin önemini bizlere çok iyi anlattığını söyleyen Başkan Saygılı “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı Yazdırmasın. Bu duyguyla, İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıldönümünde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu cennet vatan uğruna canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi

Abone Ol :

Yorumlar