Hayaller aya gitmek, gerçekler ayçiçek yağına muhtaç olmak
Hayaller aya gitmek, gerçekler ayçiçek yağına muhtaç olmak

Hayaller aya gitmek, gerçekler ayçiçek yağına muhtaç olmak

Kırıkkale İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, parti binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Türkiye ve Kırıkkale gündemi hakkında açıklama yapan Altınışık’ın hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te Ay ile ilk temasın kurulacağı, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve pandemi nedeniyle 11 aydır kapalı olan Kırıkkaleli esnaflar vardı.

Hayaller aya gitmek, gerçekler ayçiçek yağına muhtaç olmak

ESNAF ZOR DURUMDA

Kırıkkale İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık ile parti yöneticileri ve Kırıkkale Kahveciler Odası Başkanı Adnan Çatalok ile birlikte İYİ Parti binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Altınışık, koronavirüs salgını nedeniyle Kırıkkaleli esnafların 11 aydır kapalı olduklarını ve zor durumda olduklarını söyledi. Covid-19 salgınının tüm dünyayı etkilediğini ve ülkemizde de etkisini sürdürdüğünü belirten Altınışık, “Ülkemizi ekonomik krizin tam içindeyken yakalayan bu salgının Türkiye de etkisi daha büyük oldu. Bütün ülke de olduğu gibi, özel sektör yatırımı yok denecek kadar az olan Kırıkkale’de en çok etkilenen birkaç ilden birisi oldu. Kırıkkale’mizde özellikle orta ve küçük ölçekli esnafımız sahipsiz kaldı. Esnaflarımızı tek tek ziyaret ediyoruz. Sanayi esnafımız mağdur, kamyoncumuz, kerestecimiz, galericimiz mağdur, düğün salonları, kıraathanecimiz, kasabımız, mahalle bakkalımız mağdur lokantacımız, berberimiz, pazarcımız, servisçimiz, çay ocaklarımız, kırtasiyecimiz, dönercilerimiz ve daha aklımıza gelmeyen birçok esnafımız bu mağduriyeti had safhada yaşıyor” ifadelerine yer verdi.

“BELEDİYE BAŞKANINI GÖREN VAR MI?”

İYİ Parti heyetlerinin ve bizzat kendisinin de katıldığı esnaf ziyaretlerinde esnafların kendilerine ‘Bizim belediyemiz yok mu? Niye bizim derdimizle ilgilenmiyor?’ soruları ile karşılaştıklarını dile getiren Altınışık, “Onlara diyorum ki; Allah aşkına söyleyin, bu şehrin caddesinde sokağında mahallesinde Belediye Başkanını gören var mı? Sizlerin arasında olmayan bir belediye başkanının, sizin dertlerinizden haberdar olması da imkânsız, bu yüzden her yerde Kırıkkale Belediyesi ne yapmalı? Neler yapabilir? Anlatıyorum. 350 lokanta, 255 kahvehane, 17 düğün salonu, 14 özel okul kapalı. 392 okul servisi, 320 taksi, 350 minibüs kontak kapattı. Belediye bu krizde esnaflardan reklam ve tabela vergisi almamalı. Kapalı olan işyerleri sahiplerinden su parasını yüzde 50 indirimli almalı, onu da ertelemeli. Esnaftan çöp vergisi almamalı, işgaliye ücreti tahsil etmemeli. Belediyeye ait işyerlerinden, işyeri kapalı esnaftan kira almamalı, açık olan esnafa ise yüzde 50 indirim uygulamalı. İşyeri kapalı esnafımıza aylık düzenli olarak 300-500 lira olsun maddi destek vermeli” diye konuştu.

“ESNAFIN YANINDAYIZ”

Kırıkkale Belediyesi’nin gücünün ve imkânının olduğunun altını çizen Altınışık, kapalı esnafların yanlarında çalışan insanların olduğunu hatırlattı. Altınışık, konuşmasının devamında “Madem Kırıkkale Belediyesi işyerlerine destek olmuyor, hiç olmazsa o işyerlerinde çalışan kişilere bu süreçte düzenli aylık erzak desteği sağlamalı. Sanayi esnafımıza gidiyoruz; sanayimizde bir tuvalet yok, yollarımız arabaların geçebileceği düzende değil diyor. Kıraathaneci esnafımıza gidiyoruz; Belediye Başkanına ulaşamıyoruz, telefonlarımıza çıkmıyor diyor. Lokantacı esnafımıza gidiyoruz; Belediye bizi esnaf olarak görmüyor, görmezden geliyor. Hiç olmazsa yanımızda çalışan bugün işsiz olan garson, aşçı bulaşıkçımıza bir paket erzakta mı veremez? Diye soruyor. Biz İYİ Parti olarak, mağdur ve mazlum olanın yanında yer almaya ve insanımızın sesi olmaya, bunları her platformda dile getirmeye devam edeceğiz. Bugün Türkiye’nin sıkıntısı, yıllarca işyeri çalıştırmış ama bugün işyeri kapalı veya iş yapamaz durumda olan esnafına karşı gösterilen ilgisizliktir. Hayvancılık ve tarım alanında yapılan keyfi uygulamalar nedeniyle üreticimizin yaşadığı zorluklardır. Emeklimizin komik bir zam ile verdiği hayat mücadelesidir, evine ekmek götüremez ligidir” dedi.

“İYİ PARTİ’Yİ BİRİNCİ PARTİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Ülke gündemine de değinen Altınışık, “Milli uçağımız 2018 de göklerde olacaktı, uçak hayal oldu. Elektrikli traktör ile tarla sürecektik, traktör hayal oldu. Elektrikli otomobil yapılacaktı, daha yeri bile yok. Meydanlarda polise, infaz memurlarına, hemşireye 3600 ek gösterge sözü verdiler Polisimizi, infaz memurumuzu, hemşiremizi kandırdılar. Hala 3600 göstergeden ses yok. EYT’lilere para yok diyorlar, üç kuruş emekli maaşını çok görüyorlar. Dilediklerine de 3 maaş 5 maaş veriyorlar. Sonrada çıkıp aya gideceğiz diyorlar. Biz buna Hayaller Aya gitmek, gerçekler Ayçiçek yağına muhtaç olmak diyoruz. Bu böyle gitmez. Milletimiz bize yetkiyi verdiği anda bunları çözecek bilgi, birikim ve tecrübeye ve kadrolara sahibiz. Bu gerçekler ortada dururken, halkımız bu derecede geçim sıkıntısı yaşarken, Ak Parti’nin kendi yaptığı anketlerde İYİ Partinin oylarını yüzde 16 diye vermesi de ilginç. Partimizde sürekli anket yaptırıyor. İyi Partinin yaptırdığı çalışmalarda oy oranımız yüzde 19 ila yüzde 20 oranındadır. Bizim hedefimiz Türkiye’de ve Kırıkkale’de İYİ Parti’yi birinci parti yapmak ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı seçmektir. Bu inanç ve kararlılıkla İYİ Parti Kırıkkale il Teşkilatı çalışmalarını sürdürmektedir. Herkesin ilgisini çeken ve rağbet gören bir parti olan İYİ Parti’de her kesimden katılımla büyümektedir”

HERKES ADAY OLABİLİR

Altınışık, "Türkiye’nin ve Kırıkkale’nin siyasette yükselen değeri İYİ Partidir. Bu değeri İYİ Parti’ye gerek görev alarak, gerek üye olarak, gerekse gönüllü olarak çalışan emek veren insanlar kazandırmıştır. Bugünde partimizden genel ve yerel seçimlerde aday olmayı düşünen kimselerin olduğunu biliyoruz. İYİ Parti’nin kapıları daha önce başka siyasi partilerde görev yapmış, siyasette sorumluluk almak isteyen herkese açıktır. İYİ Parti’nin en önemli özelliklerinden birisi de genel merkezinden teşkilatlarına, seçilmişlerinden üyelerine kadar hepsinin söz sahibi olmasıdır. Partimizde yasal sorumlulukları yerine getiren ve seçilme kriterlerine uyan herkes aday adayı olabilir. Bende il Başkanı olarak aday adayıyım, herkesin de benim kadar aday adayı olma hakkı vardır ve bu hakka sahiptir. Ancak altını kalın bir şekilde çizmek gerekir ki İYİ Parti’de emeği olmayan, partiye gelip bir bardak çay içmeyen kimse adaylık düşünmesin. İYİ Parti’de bir kişi siyasi bir hedef belirlemişse, partiye emek verecek, çalışacak. Aday belirleme kriteri ne olursa herkes o kritere tabi olacak. Meydan meydan Millet İttifakına terörist, hain, zillet denildiğinde İYİ Parti’ye gönül veren insanlar bunun yükünü çekecek, bu ithamlardan dolayı baskı kurulacak sonra bunlara hiç muhatap olmamış insanlar gelip adayım diyecek. Bu mümkün değil. Tekrar altını çizerek söylüyorum; İYİ Parti emek verenlerin, çalışanların her tür oyunlara, ithamlara göğüs gerenlerin alın terini heba etmeyecektir. Bugün İYİ Parti teşkilatımızda 2018 seçimlerinde milletvekili aday adayı olan arkadaşlarımız çeşitli görevlerde emek vermektedir, çalışmaktadır. Her birisine bu çalışmaları ve emekleri nedeniyle de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“11 AYDIR ESNAF EVİNE EKMEK GÖTÜREMİYOR”

11 aydır salgın nedeniyle kahveci esnafının işyerini açamadığını hatırlatan Kırıkkale Kahveciler Odası Başkanı Adnan Çatalok ise yaptığı konuşmada, “Sağlık hepimiz için önemli ancak bir de ekmek davası var. 11 aydır esnafımız evine ekmek götüremiyor. Hadi bizi bırakın yanımızda çalışanlar daha perişan. Belediye bu süreçte bir defa erzak verdi sonrasında ne aradı ne sordu. Şehrin yöneticileri, vekilleri arayıp da ne yapabiliriz sizin için demediler. 81 il içerisinde esnafına sahip çıkılmayan tek il bizizdir. Buradan sesimizi duyurmaya vesile olan İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık'a da teşekkür ederim” dedi.

“KİMSEYE ADAYLIK SÖZÜ VERMEDİM”

Açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Altınışık, parti çalışmaları hakkında adaylık konusunda il başkanı olarak kamuoyunda bazı isimlere söz verildiğine dair çıkan söylentilere cevap verdi. “Söylentileri bende duydum ama ben İYİ Parti İl Başkanı olarak hiç kimseye adaylık konusunda söz vermedim. Ben Milletvekili aday adayıyım. Kimseye böyle bir söz veremem. Partimizin çalışmaları devam ediyor. Üye kayıtlarımız devam ediyor. Günde 30 üye kaydı yapıyoruz. Şuanda 2 bin bandını aştık. Hedefimiz 4 bin bandı” dedi.

HDP HARİÇ, HER PARTİLİYE KAPIMIZ AÇIK

Başka siyasi partilerden İYİ Parti’ye geçişlerin olup olmadığı sorularına da cevap veren Altınışık, “HDP dışında partimize diğer partilerde görev yapmış, siyasette yer almak isteyen, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi, belediye başkan adayı olmak isteyen, milletvekili olmak isteyen herkese kapımız açık. HDP kırmızıçizgi, onun dışında hangi partide görev yapmış, yapmakta olan herkesle görüşürüz ve kapımız açık” diye konuştu.

Hayaller aya gitmek, gerçekler ayçiçek yağına muhtaç olmak Hayaller aya gitmek, gerçekler ayçiçek yağına muhtaç olmak

Abone Ol :

Yorumlar