Hiçyılmaz’ın adı okula verildi
Hiçyılmaz’ın adı okula verildi

Hiçyılmaz’ın adı okula verildi

Kırıkkale’nin il olmasında ve bütün arazilerini hiçbir karşılık gözetmeksizin devlete bağışlayarak MKE’nin ilimizde kurulmasını sağlayan merhum Hüseyin Kahya Hiçyılmaz’ın ismi okula verildi.

Hiçyılmaz’ın adı okula verildi

1924yılında Kırıkköyü’nde bulunan bütün arazilerini devlete hibe ederek, MKE fabrikalarının Kırıkköyü’nde kurulmasını sağlayan ve fabrika inşaatı yarım kalmasın diye hayvanlarını da satarak yüklenici müteahhittin ve isçilerin maaşlarını ödeyen Merhum Hüseyin Kahya Hiçyılmaz’ın ismi Kırıkköyü yerleşkesinde bulunan Kaletepe Mahallesindekindei Yıldırım Beyazıt Ortaokulu’na verildi. Kırıkkale’nin Kurucusu Hüseyin Kahya Hiçyılmaz’ın torunlarından İlhan Hiçyılmaz, okula ziyarette bulunarak; “Valimiz Yunus Sezer ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi’ye bu güzel karar için teşekkür ediyoruz, devlet erkanımız dedemizin ismini unutmadı, ilimizin vatansever bu kişiiğin diğer kuşaklara da örnek olması için dedemizin isminin bir okulda yaşatılması ailecek bizleri onurlandırdı. Hiçyılmaz ailesi olarak, sadece topraklarını devlete hibe ederek vatana destek olmaya çalışan bir aile değiliz, aynı zamanda kanımızın son damlasına kadar bu devletin bekası için Cumhuriyetten günümüze kadar devletimize hizmet etmiş bir aileyiz.

 

“SİLAH MÜZESİNİN ADI HÜSEYİN KAHYA HİÇYILMAZ OLSUN”

Torun Hiçyılmaz “Hüseyin Kahya Hiçyılmaz’ın bir kardeşi Çanakkale Savasında şehit düşmüş, torunlarından Mustafa Hiçyılmaz da vatani görevini yaparken 1991 yılında Hakkari’de PKK’lı teröristlerce şehit edilmiştir. Ayrıca torunları olarak, Kırıkkale’ye kurulması planlanan ve ihalesi gerçekleştirilen MKE silah müzesinin isminin de “Hüseyin Kahya Hicçyılmaz Silah Müzesi” olması yönünde Valimizden ve MKE Genel Müdürümüzden bir ricamız olacak. Kırıkkaleli hemşerilerimizin de bu yönde uygun görüş̧ ve önerileri ailemize iletiliyor. Bu da ziyadesiyle bizleri onurlandırıyor. Biz tekrar Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Devletimize Kurtuluş Savaşında sahip çıkan biz Kırıkkaleliler olarak, yine her zaman devletimize sahip çıkmaya hazır olduklarını” söyledi

Abone Ol :

Yorumlar