Kaçakcılık operasyonu
Kaçakcılık operasyonu

Kaçakcılık operasyonu

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen iki ayrı operasyonda makaron, çalıntı av tüfeği, tabanca ve çok sayıda av ve tabanca fişeği ele geçirildi.

Kaçakcılık operasyonu

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri şehir merkezinde bir işyerine operasyon düzenledi. M.K. ve M.Ö'ye ait iş yerinde yapılan arama sonucunda; satışa hazır vaziyette toplamda 5 bin adet içi boş makaron, 19 adet tekel bandrol ve 390 adet içi doldurulmuş makaron ele geçirildi. Gözaltına alınan iki şahıs hakkında ‘5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ile 213 Sayılı Vergi Usul Kanununa muhalefetten’ adli işlem başlatıldı.

 

Diğer operasyonda ise şüpheli M.A.’nın evinde yapılan aramada ve H.A.K'nın üzerinde yapılan aramada; 1 adet ruhsatsız tabanca ve 50 adet tabanca fişeği, 1 adet çalıntı av tüfeği, 18 adet av tüfeği fişeği, 479 adet tabanca fişeği, 6 adet şarjör ve 2 adet içi boş mühimmat tapası ele geçirildi. Gözaltına alınan iki şahıs hakkında ‘6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna muhalefetten’ adli işlem başlatıldı.

Abone Ol :

Yorumlar