Kırıkkale BA penaltılarla yıkıldı
Kırıkkale BA penaltılarla yıkıldı

Kırıkkale BA penaltılarla yıkıldı

Mislicom 3.lig 4. Grupta Büyük Anadoluspor, Bayrampaşaspor’u konuk etti. Bayrampaşa bulduğu penaltılarla 2-0 galip geldi.

Kırıkkale BA penaltılarla yıkıldı

Mislicom 3. Lig 4. Grupta Kırıkkale Büyük Anadoluspor, Bayrampaşaspor’u Başpınar stadında konuk etti. Karşılaşmaya iki takımda top kayıpları ile başladı. Etkisiz ve orta alanda top kayıplarını daha fazla yapan Kırıkkale Büyük Anadoluspur, oyunu kontrol altına bir türlü alamadı. Orta alanda kaptığı topları defansın arkasına atarak gol arayan konuk ekip, istediği gol pozisyonlarını yaratamadı.

PENALTI 3 KEZ KULLANDIRILDI

Karşılaşmanın 36’ncı dakikasında konuk ekip ceza sahası içerisinde Mehmet Kaan Türkmen ile gol pozisyonu ararken Türkmen, Hüseyin Erol tarafından düşürülünce hakem penaltı noktasını gösterdi. Penaltı noktasına gelen Türkmen’in penaltısını kaleci İlker Günay kurtardı ancak tan hakemin uyarısı ile maçın hakemi çizgi ihlalinden penaltı atışı tekrarlatıldı. İkinci kez penaltı noktasında noktasına geçen Türkmen yine penaltı atışında Günay’a takıldı. Maçın hakemi ikinci kez çizgi ihlalinden penaltı atışını tekrarlatınca, üçüncü kez kullanılacak penaltı atışının başına İsa Güler geçti. Güler penaltı aşını gole çevirirken, konuk ekip 1-0 öne geçti. Karşılaşmada başka pozisyon olmazken, ilk yarı 0-1 konuk ekibin üstünlüğü ile sona erdi.

İKİNCİ YARI

İkinci yarıya da etkisiz ve top kayıpları ile başlayan iki takım oyunun kontrolünü ele almakta zorlandılar. İlk yarıya oranla daha çok kanat organizasyonu deneyen ev sahibi Kırıkkale Büyük Anadoluspor, istediği gol pozisyonlarını yakalayamadı.  75’nci dakikada sol kanattan atak geliştiren konuk ekip, ceza sahasına yapılan ortaya kimse dokunamayınca arka direkte topla buluşan Barış Güven’in şutunu kaleci İlker Günay kurtardı. Oyunu hızlı başlatan İlker, attığı uzun topla topu Aykut ile buluşturdu. Aykut kaleye şut vermek yerine Ali Helvacı’ya  pas vereyi düşününce top auta gitti. Karşılaşmanın 86'ncı dakikasında Ali Helvacı rakip oyuncuyu düşürünce hakem bir kez daha penaltı noktasını gösterdi. Mertcan'ın penaltısını  yine kurtaran İlker'den dönen topu Mertcan tamamlayarak durumu 0-2 ye getirdi. Karşılaşmada başka gol sesi çıkmazken, karşılaşma konuk ekibin 2-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Abone Ol :

Yorumlar