Kırıkkale Belediyesi “Sular kesilmeyecek”
Kırıkkale Belediyesi “Sular kesilmeyecek”

Kırıkkale Belediyesi “Sular kesilmeyecek”

Kırıkkale Belediyesi bazı internet haber sitelerinde ve sosyal medyada suların kesileceği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Kırıkkale Belediyesi “Sular kesilmeyecek”

GAZETECİLİK BİLİNCİNDEN UZAK

“Daha öncede defaten “Kırıkkale’de Sular Kesilebilir” şeklinde yalan haber yapan, sokak yıkama çalışmalarını su patlağı gibi lanse eden ancak her hangi bir kesinti yaşanmaması rağmen yada açıklayıcı bilgi verilmesine rağmen haberini düzeltme erdemi göstermeyen, Kırıkkalelilerden özür dilemeyen bazı İnternet Sayfaları 09/Ekim/2021 günü tekrar “Sular Kesilebilir” şeklinde gazetecilik bilincinden, sorumluluğundan uzak bir habere imza atmasını yine üzüntü ile gözlemledik. Değerli Kırıkkaleli vatandaşlarımız arasında kaygı oluşturan haberde, her hangi bir kaynak göstermeden “su pompalayan terfi sisteminde arıza meydana geldi”, “…getirilebilirse…”, “….ne zaman tamir edileceği bilersiz…”, olmayan su kesintisi için “yine belediye bir açıklama yapmadı” şeklinde ucu açık cümlelerle yapılan gazetecilik ilkelerinden uzak haberin başta sona YALAN ve iddiaların tamamen ASILSIZ olduğunun altını çiziyoruz”

DEPOLARIMIZ SU İLE BESLENMEKTEDİR

“Yeşil Vadi Su Birliğinde bulunan pompalarda her hangi bir arıza bulunmamaktadır. Depolarımızda  değerli Kırıkkaleli hemşehrilerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde su mevcuttur. Kullanılan su miktarı kadar Yeşil Vadi Su Birliğindeki pompalardan basılan su ile depolarımız su ile beslenmektedir. Yapılan bu asılsız haberler kelimenin tam anlamı ile Kırıkkale’miz için cansiparane, mesai merfumu gözetmeksizin çalışan arkadaşlarımızın emeklerini karalamaktan başkaca bir amaç taşımamaktadır. Kırıkkale Belediyesinin, yalan haberlerle kendilerini muhattap kabul ettirmeye çalışan kişilerin sosyal medyada belgesiz şekilde yaptığı her yalan paylaşımına cevap verme gibi bir zorunluluğu yoktur”

HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

“Kimler tarafından beslenildiği tarafımızca çokça iyi bilinen Kırıkkale Belediyesinin yükselen başarısının, yalan haberlerle kısıtlamaya çalışan kişilere karşı izin verilmeyecek, aziz Kırıkkaleli hemşerilerimize doğru bildiğimiz yolda hizmet vermeye devam edeceğiz. Son olarak gazetecilik bilincinden uzak haber yapan, Kırıkkaleli vatandaşlarımız arasında kaygı oluşturan bu konuda yalan ve iftira atanlarla hukuki mücadelemizi devam ettireceğimizi belirtiriz. Kamuoyuna Saygıyla Duyururuz denildi.

Abone Ol :

Yorumlar