Kırıkkale’de ASM'lerde Biontech uygulaması başladı
Kırıkkale’de ASM'lerde Biontech uygulaması başladı

Kırıkkale’de ASM'lerde Biontech uygulaması başladı

Kırıkkale'de, Aile Sağlığı merkezlerinde randevu alan vatandaşlara BioNTech aşılarının uygulanması başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, BioNTech aşısının kamu ve özel hastanelerin yanı sıra artık aile hekimlerinde de devrede olacağını açıklamasının ardından aşılar, uygun saklama koşullarını taşıyan ASM’lerde uygulanıyor. ALO 182, e-Nabız ve MHRS üzerinden randevu alarak başvuran vatandaşlar, Hürriyet Aile Sağlığı Merkezi'nde BioNTech aşısının birinci dozunu oldu.

İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Zeynep Kırdı Harbawı, “Kırıkkale’de merkez ilçemizde toplam 3 aile sağlığı merkezimizde Biontech aşı uygulaması başlamış bulunmakta. Bakanlığımızın talimatı gereği A grubu ve 4 hekimden fazla aile hekimi içeren aile sağlığı merkezlerimizde bu uygulamayı başlattık. Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda ileri yaygınlaştırılması düşünülebilir. Bakanlığımıza bağlı Ankara'da bir aşı depomuz mevcut. Oradan haftalık veya 2 haftalık periyotlarla içerisinde ihtiyacımıza göre eksi 80 derecelik dolaplarda aşı teminini sağlayıp, ilimizde bulunan eksi 80 derecelik dolaplara getiriyoruz. Ardından hastaneler ve aile hekimliklerimize aşı dolaplarıyla çıkışını sağlıyoruz."

Aşı olan vatandaşlardan Muzaffer Ulutaş(49), “Sağlığımız için sırası gelenleri aşısını olmasını tavsiye ederim. Aşımızı olalım ki biran önce ülke olarak bu salgından kurtulalım. Aile Sağlık Merkezlerine verilmesi biz vatandaşlar için de iyi oldu” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar