Kırıkkale’de köylerin çehresi değişiyor
Kırıkkale’de köylerin çehresi değişiyor

Kırıkkale’de köylerin çehresi değişiyor

​​​​​​​Kırıkkale Valiliği’nce başlatılan “En Güzel Köy Benim Köyüm” projesi kapsamında Kırıkkale’de ki köylerin çehresi değişiyor.

Kırıkkale’de köylerin çehresi değişiyor

Kırıkkale Valiliğince başlatılan ‘En Güzel Köy Benim Köyüm’ projesi kapsamında köylerin girişinden itibaren bütün eksikler tamamlanarak çeşitli düzenlemeler yapılıyor. Yahşihan İlçesi Bedesten Köyünde başlatılan projenin ikinci etabı Sulakyurt ilçesi Ağayli Köyünde çalışmalar başlatıldı. Vali Yunus Sezer, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik ve vatandaşlar da proje kapsamında görevlilerle yollara parke taşı ve köydeki evlerin dış cephesini boyadı.

 

Milletvekili Can, burada yaptığı konuşmasına İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Can, “Bugün Ağayli’dayız. Geçen hafta Yahşihan’ın Bedesten Köyündeydik. Sayın Valimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Milletvekili olarak bir hayalimizi gerçekleştiriyoruz. En Güzel Köy Benim Köyüm” dedi.

 

Vali Yunus Sezer ise yaptığı konuşmada, “Güzel bir projeye başladık. İnşallah rabbim bizi sonuna kadar muvaffak eder ve bütün köylerimizi bu şekilde hem köylerimizi ziyaret edip köylülerimizde hemhal olup, hem de köyümüzün bütün ihtiyaçlarını gidermeyi inşallah rabbim bize nasip eder. Milletvekilimiz bizlerle ilgili teveccühlerini ilettiler. Bende Kırıkkale’de tüm vekillerimizin, Cumhurbaşkanımızın doğrultusunda, gönderdikleri ödenek doğrultusunda burada bu kaynakların kullanılması doğrultusunda tüm milletvekillerimizin, milletvekilimizin ve tüm ekiplerimizin desteklerini görüyoruz. Bu işler beraber olunca güzel, birlikte olunca yapılan işlerin güzelliği daha da ortaya çıkıyor. Bu manada Kırıkkale Anadolu insanlarının bir arada olduğu güzel bir memleket ve gittiğimiz her yerde bu sıcaklığı görüyoruz. Biz en Güzel Köy Bizim Köyümüz projesiyle beraber bütün köylerimizde kaymakamımızın sıraladığı işleri yapmaya çalışacağız. Yani köylerde kurulan kilit parke tesisiyle beraber, köylerimizin köy içi düzenlemelerini yapacağız” dedi.

 

PARKE TAŞI DÖŞEYEREK, EVİN DUVARINI BOYADILAR

Konuşmaların ardından Vali Sezer, Milletvekili Can, Proje Koordinatörü ve Vali Yardımcısı Yasin Özcan, Sulakyurt Kaymakamı Mehmet Yasin Erkan, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Özmen, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Sulakyurt Belediye Başkanı Bildik ve vatandaşlarla beraber yola parke taşı döşeyerek, bir evin dış duvarını boyadılar.

Abone Ol :

Yorumlar