Kırıkkale’de vaka sayıları artıyor
Kırıkkale’de vaka sayıları artıyor

Kırıkkale’de vaka sayıları artıyor

​​​​​​​Kırıkkale’nin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısında 10-16 Temmuz'da en çok artan iller arasında yer almasından dolayı, Kırıkkale Valiliği vatandaşları aşı olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Kırıkkale’de vaka sayıları artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısında 10-16 Temmuz'da en çok artan iller arasında Kırıkkale’de yer aldı. Bunun üzerine Kırıkkale Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaşların aşı olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Valilik yaptığı açıklamada, “Kontrollü normalleşme dönemindeyiz ve salgın halen devam ediyor. Yüz binde vaka sayımız 99,11’e ulaşmıştır. Son bir haftada vaka sayısı en çok artan iller arasındayız. Maske, mesafe ve temizlik kurallarının yanında kendimizi ve sevdiklerimizi koronavirüsten korumanın en etkili yolu aşı olmaktır. Sağlık kurumlarımız ilk doz ve devam eden doz  aşılar  için her yerde hizmetinizde. Lütfen tedbirlere uyalım ve aşımızı olalım” denildi.

Abone Ol :

Yorumlar