Kırıkkale’de yüz yüze eğitim başladı
Kırıkkale’de yüz yüze eğitim başladı

Kırıkkale’de yüz yüze eğitim başladı

Kırıkkale'de ana okulları, ilkokullar, 8. Sınıflar ve 12. Sınıflarda yüz yüze eğitim başladı.

Kırıkkale’de yüz yüze eğitim başladı

Koronavirüs risk haritasında, yüksek riskli iller arasında yer alan Kırıkkale’de, ana okulalrı, ilk okullar, 8. Sınıflar ve 12. Sınıflarda yüz yüze eğitim başladı. Yüz yüze eğitimin başladığı Tınaz İlköğretim Okulunda tören düzenlendi.  Törende, koronavirüs tedbirleri kapsamında okul önünde sıraya giren öğrencilere, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, veliler, çocukları derse girene kadar okul önünde bekledi.

“ARKADAŞLARIMIZLA GÜREŞECEĞİMİZ GÜNLERDE GELECEK”

İlk ders zilini çalan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, “Bugün uzun bir aradan sonra ilk günümüz, güzel bir gün. Hem sınıf içerisinde hem dışarıda sizlerden bir ricamız var. Maskelerimizi sağlam bir şekilde, asla açmayacak şekilde tutuyoruz. Mesafemize dikkat ediyoruz. Arkadaşlarımızla güreşeceğimiz günlerde gelecek. Bunlar çok yakında olacak ama alacağımız tedbirlerle olacak, alacağınız tedbirlerle olacak. Şuan için biraz daha tedbirli, kurallara uyacak şekilde okulumuza gelirsek, en kısa sürede tüm arkadaşlarımızla aynı anda buluştuğumuz günler gelecektir” dedi.

“CANLI DERSTE DERS GÖRMEK HİÇ GÜZEL DEĞİDİ”

3. sınıf öğrencisi Azra Bertan, okula geldiği için mutlu olduğunu belirterek, okulların bir daha kapanmamasını istedi. 3. Sınıf öğrencisi Adnan Çınar ise, “Çok seviniyorum okulların açılmasına. Canlı derste ders görmek hiç güzel değildi böyle daha güzel. İnşallah hiçte kapanmaz. Hastalıkta biter” diye konuştu.

Abone Ol :

Yorumlar