Kırıkkale Her Mevsim Güzel
Kırıkkale Her Mevsim Güzel

Kırıkkale Her Mevsim Güzel

​​​​​​​Kırıkkale Valiliği ile Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) işbirliği ile ‘Her Mevsim Kırıkkale Ödüllü Fotoğraf Yarışması’ düzenleniyor.

Kırıkkale Her Mevsim Güzel

‘Her Mevsim Kırıkkale Ödüllü Fotoğraf Yarışması’ Kırıkkale Valiliği ile Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) işbirliği ile düzenleniyor. Konu hakkında Kırıkkale Valiliğinden yapılan açıklamada, “ Kırıkkale, son dönemde yapılan çalışmalar neticesinde Çeşnigir Kanyonu, Oba Köy, Yeşil Vadi, Balışeyh Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı, Keskin Dinek Yöresel Yemekler Gastronomi Merkezi, Dinek Yöresel Ürünler Satış Merkezi, vb. birçok tesise kavuşmuş, böylece il hem Kırıkkale’de yaşayanlar hem de başta Ankara olmak üzere komşu ve çevre illerde ikamet edenler için keşfedilecek yeni bir cazibe merkezi haline gelmiştir”

 

“Bu çerçevede, Kırıkkale’nin mevcut tarihi, doğal, kültürel değerleri ve turizm açısından son dönemde yaşanan yeni gelişmelerin bilinirliğinin artırılması, geniş kitlelere duyurulması amacıyla, Valiliğimizin işbirliğiyle Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından bir fotoğraf yarışması düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Yarışma kapsamında ilimizin turizm yönünden potansiyel taşıyan tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin dört mevsim fotoğraflanması beklenmektedir”

 

“Kırıkkale’de Sonbahar, Kırıkkale’de Kış, Kırıkkale’de İlkbahar, Kırıkkale’de Yaz olmak üzere 4 farklı kategoride düzenlenen yarışmada katılımcılar tarihi ve doğal varlıklar ile birlikte, şenlik, festival, yöresel halk oyunları, yöresel yemekler, düğünler, el sanatları, ürün hasadı, yerel halkın mevsimsel faaliyetleri ve günlük yaşantısı gibi kültürel zenginlikleri, tabiatın 4 mevsim renklerini, yaban hayatını, endemik türleri, doğa sporları aktivitelerini objektiflerinden yansıtarak yarışmaya katılabilirler. Fotoğraflanacak konular bunlar ile sınırlı değildir. Katılımcılar, turistik potansiyel taşıyan diğer unsurlara da fotoğraflarında yer verebilirler”

 

“Her bir kategori için ayrı ayrı olmak üzere ödüller; Birincilik: 5.000,00.-TL, İkincilik: 3.000,00.-TL, Üçüncülük: 2.000,00.-TLx AHİKA Özel:  1.000,00.-TL, Sergileme (her kategori için en fazla 50 adet, toplam en fazla 200 adet): 250,00.-TL. 29 Ekim 2020 tarihinde ilan edilen yarışmaya son katılım tarihi 15 Ekim 2021 olarak belirlenmiştir. Sonuçlar 29 Ekim 2021 tarihinde ilan edilecektir. Yarışma şartları ve katılım için tfsfonayliyarismalar.org adresini ziyaret edebilirsiniz” denildi.

Abone Ol :

Yorumlar