Kırıkkale UMKE ekibinden başarı
Kırıkkale UMKE ekibinden başarı

Kırıkkale UMKE ekibinden başarı

Kırıkkale’den İzmir’de meydana gelen deprem bölgesine ulaşan Kırıkkale UMKE ekibi, Rızabey ve Emrah Apartmanlarının yıkılan enkazında mahsur kalan 2 kişiyi kurtardı.

Kırıkkale UMKE ekibinden başarı

İzmir’de meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremde onlarca vatandaş hayatını kaybetmişti. Türkiye’nin her bölgesinden İzmir’e UMKE ekipleri yönlendirilirken, Kırıkkale’den 5 UMKE ekibi, 3 kişilik 112 ambulans ekibi bölgeye yardıma gitmişti. Arama kurtarma çalışmaları yoğun bir şekilde sürerken, Kırıkkale UMKE ekibi kurtarma çalışmalarında büyük rol oynuyor. Kırıkkale’den giden UMKE ekibi depremde yıkılan Rızabey apartmanının enkazından Kadri Karman’ı kurtardı. Kırıkkale UMKE ekibi 58 saat sonra enkaz altından mucize olarak kurtarılan İdil Şirin’in kurtarılmasında da yardımcı oldu.

Kırıkkale UMKE ekibinin özverili olarak görevlerine aralıksız devam ettiğini açıklayan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “İzmir’de 30 Ekim 2020 Cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde arama kurtarma faaliyetleri için birçok il ile birlikte müdürlüğümüze bağlı 5 kişilik UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) timi ve 3 kişilik 112 ambulans ekibi bölgeye yönlendirilmiştir. İzmir’e gece saatlerinde ulaşan ekibimiz, diğer UMKE ekiplerinin arama kurtarma çalışmalarına destek vererek Rızabey Apartmanında çalışmalara başlamıştır. En kaz altında kalan Kadri Karaman isimli depremzedeye ulaşan UMKE ekipleri koordineli bir çalışma ile kazazedeyi sıkıştığı yerden kurtarmışlardır. Birçok ayrı alanda ve ayrı ekiplerce devam eden çalışmalarda Kırıkkale UMKE timi Emrah Apartmanına yönlendirilmiş olup, depremden 58 saat sonra 14 yaşındaki İdil Şirin’e ulaşmış ve minik yavrumuz sıkıştığı yerden kurtarılmıştır. Bölgede görevlerini sürdüren UMKE ve 112 ekiplerimiz, arama kurtarma faaliyetlerinin sona ereceği güne kadar İzmir’de görevleri başında olarak çalışmalara destek vereceklerdir. Özverili çalışmalarından dolayı ekiplerimize teşekkür ederiz” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar