Koronavirüsten 16 yaşındaki kardeşini kaybeden Aktaş, aşı çağrısında bulundu
Koronavirüsten 16 yaşındaki kardeşini kaybeden Aktaş, aşı çağrısında bulundu

Koronavirüsten 16 yaşındaki kardeşini kaybeden Aktaş, aşı çağrısında bulundu

​​​​​​​Kırıkkale’de koronavirüsten hayatını kaybeden 16 yaşındaki Murat Aktaş’ın Ağabeyi Mustafa Aktaş, genlerin aşı olmasını istedi. Aktaş, “Ne olur gidip aşı olsunlar. Bu acıyı yaşatmasınlar onlar da ailelerine” dedi.

5 Eylül Pazar günü koronavirüsten hayatını kaybeden Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Murat Aktaş’ın (16), baba evinde büyük acı yaşanıyor. 16 yaşındaki kardeşi Murat’ı koronavirüsten kaybeden Ağabey Mustafa Aktaş, o günü anlattı. Aktaş, “Evde izolasyonu devam ederken sabaha karşı ağırlaştı. Annem ve babam ambulansı arayarak hastaneye kaldırdılar. Daha sonra da yoğun bakıma aldılar, entübe etmişler ve vefat etti. Pazar günü sabah gitti, yarım gün yattı ve öğle vakti vefat etti” dedi.

Kardeşi Murat’ın hayalinin olduğunu söyleyen Aktaş, “Kardeşimin hayali vardı. Boyu falan uzun olduğu için ‘Ben subay, olmak istiyorum. Ben jandarma olmak istiyordum’ diyordu” diye konuştu.

GENÇLERİN AŞI OLMASINI İSTEDİ

Gençlere aşı çağrısında bulunan Aktaş, “Benim kardeşim daha 16 yaşındaydı. Bütün gençlerin aşı olmasını istiyorum. Gerçekten her şey çok zor. Ne olur gidip aşı olsunlar. Bu acıyı yaşatmasınlar onlar ailelerine” diye konuştu.

Mustafa Aktaş’ın hem sınıf ve hem de yakın arkadaşı olan Serkan Alp Erdin ise “9. sınıftan beri ona yardım ediyordum. Aramız çok iyiydi. Arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz çok üzüldük. Bu salgından korunmak için bütün gençlere aşı olmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Koronavirüsten 16 yaşındaki kardeşini kaybeden Aktaş, aşı çağrısında bulundu Koronavirüsten 16 yaşındaki kardeşini kaybeden Aktaş, aşı çağrısında bulundu Koronavirüsten 16 yaşındaki kardeşini kaybeden Aktaş, aşı çağrısında bulundu Koronavirüsten 16 yaşındaki kardeşini kaybeden Aktaş, aşı çağrısında bulundu Koronavirüsten 16 yaşındaki kardeşini kaybeden Aktaş, aşı çağrısında bulundu

Abone Ol :

Yorumlar