Lider çocuklar Obaköy çocuk tarım akademisinde
Lider çocuklar Obaköy çocuk tarım akademisinde

Lider çocuklar Obaköy çocuk tarım akademisinde

Tarım ve Orman bakanlığı çocuklara tarım bilgisi ve toprak sevgisi aşılamak adına yürüttüğü ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ uygulaması kapsamında Kırıkkale'de fide ve fidan dikimi gerçekleştirildi.

Lider çocuklar Obaköy çocuk tarım akademisinde

Tarım ve Orman bakanlığı çocuklara tarım bilgisi ve toprak sevgisi aşılamak adına yürüttüğü ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ uygulaması kapsamında fide ve fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik de 4. Sınıf öğrencileri, özel eğitim merkezi öğrencileri ve sevgi evlerinde yaşayan çocuklar ile birlikte Oba Köy Projesi kapsamında Orman ve Tarım İl Müdürlüğü koordinesinde kurulan ‘Çocuk Tarım Akademisi’ alanında fide ve fidan dikimi gerçekleştirdi.

Etkinlikte Lider Çocuk Tarım Kampına katılan çocuklar ile bir araya gelerek, fidan diken ve çocuklara kitap hediye den Vali Sezer; “Tarım ve Orman Bakanlığımızın her yıl ilköğretim 4. Sınıf düzeyinde öğrencilerimize toprak sevgisi ve tarım bilgisi aşılamak adına yürüttüğü “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliği var. Ayrıca 11 Kasım Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde başlatılan “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” kampanyası ağaçlandırma günü. Bu yıl gelecek nesillerimize doğa ve tarım sevgisi aşılamak ve yeşil bir dünya miras bırakmak adına yürütülen bu iki etkinliğimizi bir araya getirerek çocuklarımız ile birlikte fidan ve fide dikimleri gerçekleştirdik. Oba köy projemiz kapsamında bir çocuk tarım akademisi kurduk. Çocuk Tarım Akademisi alanında meyve bahçemiz, sera alanlarımız, çiçek bahçelerimiz var.  Çocuklarımız burada uzman personellerin gözetiminde toprakla buluşacak, tarımı öğrenecek. Bugün de Lider Çocuk Tarım Kampına katılan çocuklarımızı burada ağırlıyor, yarınlarımız için, yarınlarımızın teminatı çocuklarımız ile el ele fide ve fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz” şeklinde konuştu. Fide ve fidan dikim işlemlerin tamamlanmasının ardından etkinliğe katılan çocuklara “Lider Çocuk Tarım Kampı” katılım belgeleri verildi.

Abone Ol :

Yorumlar