MHP’li Öztürk ve Baloğlu, Türkyılmaz’a yapılan saldırıyı kınadı
MHP’li Öztürk ve Baloğlu, Türkyılmaz’a yapılan saldırıyı kınadı

MHP’li Öztürk ve Baloğlu, Türkyılmaz’a yapılan saldırıyı kınadı

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz'ın, yürüyüş yaptığı sırada kimliği belirsiz kişi tarafından darbedilmesine tepki gösterdi.

MHP’li Öztürk ve Baloğlu, Türkyılmaz’a yapılan saldırıyı kınadı

ÖZTÜRK, “BELEDİYE BAŞKANIMIZ TÜRKYILMAZ’IN HER DAİM YANINDAYIZ”

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz'ın, yürüyüş yaptığı sırada kimliği belirsiz kişi tarafından darbedilmesine yaptıkları yazılı açıklama ile tepki gösterdi. MHP Milletvekili Öztürk yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz; tıpkı diğer belediyelerimizde olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışını başarılı bir şekilde temsil eden başkanlarımızdandır. Hemen hemen her kalbe dokunmayı görev bilmiş kıymetli Başkanımızın, her akşam rutin yaptığı yürüyüş ve saha denetimlerinde yolda karşılaştığı kişi tarafından saldırıya uğrayarak, darp edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin biran önce yakalanarak, hâkim karşısına çıkarılması en büyük ve haklı beklentimizdir. Bu bakımdan olayın aydınlatılması için tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz. Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz’ın her daim yanındayız. Bu menfur olayın biran önce aydınlatılması için, yakın takipçisi olacağız, ilgili kurumlarla iletişim halindeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, her daim hizmetten yana olmuş, gönüllere taht kurmuştur. Kimse bu tip saldırılarla millete hizmet yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’ni engelleyemez, durduramaz, korkutamaz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin her neferi bugüne kadar milletimizin mutluluğu için her türlü fedakârlığı yapmış, bundan sonra da yapacaktır. Bu tip olayları gerçekleştirilen cahillere gerekli en ağır cezanın verilmesini haklı olarak bekliyoruz” dedi.

BALOĞLU, “ÖNCE DEVLETE SONRA ŞAHSA YAPILMIŞ SAYILIR”

Saldırıya uğrayan Yahşihan Belediye Başkanı Türkyılmaz’ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen MHP Kırıkkale İl Başkanı Baloğlu, açıklamasında “Öncelikle temennimiz bu olayın münferit gelişen plansız bir durum olmasıdır. Kaygımız ve endişemiz ise belediye başkanı seçildiği günden beri harıl harıl çalışan, hiç bir kişiye menfaat sağlamadan mücadele eden, tüm Yahşihan’ı tekrar inşa etmek ve verdiği sözleri yerine getirmek için yürekten çalışan Türkyılmaz‘ın sindirilmeye çalışılmasıdır. Yahşihan belediye Başkanı bir kamu görevini ifa etmektedir. Bu esnada yapılan her türlü müdahale Önce Devlete sonra Şahsa yapılmış sayılır. Kolluk kuvvetlerimizin gereken çalışmayı titizlikle yapıp failinin ivedi şekilde tespit edilmesini arzu ediyoruz. Seçildiği ilk günden beri gayrimeşru yapılanmaya karşı mücadele eden, bana devletim yeter diyen ve mücadele etmeye devam edecek olan Sayın Belediye başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.  Unutulmaması ve kulaklara küpe olması gereken bir konuyu da kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.  Kurulduğu günden beri Türk Milleti için canını seve seve veren, ömrünü bu uğurda harcayan bir davanın partisidir Milliyetçi Hareket Partisi. Dün Bugün ve Yarın tüm terör oluşumlarının karşında dimdik durduk, duruyoruz ve durmaya devam edeceğiz. Sadece Belediye Başkanımız değil, bu davanın, bu ülkenin tek bir mihenk taşına dokunanın, bir dalını kıranın, ağacını kökünden sökmekte boynumuzun borcudur. Minicik mafya özentileri, muhabbet tellalları, 100 promilden sonra Aslan kesilen kedicikler ve onları kışkırtma çabası içinde olan adam görünümlü ürkekler bizim muhatabımız bile olamazlar.  MHP Teşkilatları Başta Yahşihan Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz olmak üzere tüm seçilmişlerinin dimdik yanındadır.  Hatası olanlar, yanlışa düşenler, gaza gelenler varsa Gelip muhatabından özür dilesinler. Affetmek büyüklüktür. Tekrar Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz’a geçmiş olsun dileklerimi sunar, bu tür olaylarının bir daha hiç yaşanmamasını temenni ederim” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar