Mikrokredi ile sıfırdan zirveye
Mikrokredi ile sıfırdan zirveye

Mikrokredi ile sıfırdan zirveye

2011 yılında 800 TL mikrokredi kullanarak mısır tezgahı açan Seval Eroğlu, bugün kuru temizleme ve halı yıkama işletmesinin sahibi oldu.

Mikrokredi ile sıfırdan zirveye

2011 Yılında Mikrokredi’den 800 TL kredi kullanıp küçük bir Mısır tezgahı ile Cumhuriyet Meydanı’nda iş hayatına başlayan Seval Eroğlu, bugün bir kuru temizleme ve bir halı yıkama işletmesinin sahibi oldu. Güçlü ve başarılı kadın denince Kırıkkale’de ilk akla gelen isimlerden olan Seval Eroğlu, “Bugünlere gelmemde Mikrokredi’nin büyük desteği oldu. Bugün Kırıkkale halkına sunulan bu kaliteli hizmetin hiç şüphesiz ki en büyük destekçisi Mikrokredi’dir. Ben inandım Mikrokredi başarmama yardımcı oldu” dedi.

Kırıkkale’de şu an 230 girişimci kadına destek olduklarını belirten Mikrokredi  merkezi Kırıkkale Şube Müdürü Murat Bekeç, 2021 yılı sonuna kadar 300 girişimci kadına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Hedefleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ve ekonomiye mutlaka kadın elinin değmesi gerektiğine inandıkları belirten Murat Bekeç, iş fikri olup ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen her kadına destek olmaya hazır olduklarını belirtti.

Abone Ol :

Yorumlar