Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor
Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor

Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor

KIRIKKALE'de, Kızılırmak'ın üzerine kurulacak olan ilk Millet Bahçesi'nin inşaatı devam ediyor.

Kırıkkale'de Kızılırmak'ın muhteşem güzelliği ve göz alıcı doğası üzerine yapımı devam eden Millet Bahçesi'nin, yılsonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, 500 bin metre kare alanda devam inşaat çalışmaları hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı. Bünyesinde birçok farklı alan barındıracak olan Millet Bahçesi, hem Kırıkkale'nin hem de çevre illerin sosyal yaşamına farklı bir boyut kazandırması hedeflenen Millet Bahçesi, Kızılmak üzerinde kurulan ilk Millet Bahçesi olacak.

“AĞAÇLARA DOKUNULMADAN, ÜZERİNE 15 BİNİN ÜZERİNDE AĞAÇ DİKİLECEK”

Millet Bahçesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Kırıkkale’miz de Kızılırmak’ın kenarında belediyemize ait 500 dönümlük bir arazi üzerine Türkiye’nin hemen hemen en büyük Millet Bahçelerinden bir tanesi Kırıkkale’ye yapılıyor. Gerçekten çok amaçlı şehrimizde halkımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek güzel bir Millet Bahçesi Kızılırmak kenarında yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ'ye göstermiş oldukları iş birliği ve katkıları için çok teşekkür ediyoruz. Millet bahçesinin oluşumunda çok büyük emekleri var. AK Parti iktidarları döneminde yapılan en önemli vaatlerden, icraatlardan biri de millet bahçesi projesi. Bunun da realize olması bizi çok mutlu ediyor. İçerisinde yürüyüş ve yeşil alanlar, piknik sahaları, bisiklet yolları, millet kıraathanesi ve pek çok aktivite bu alanımızın içerisinde yer alıyor. Burayı farklı kılan Kızılırmak'ın kenarında olması. Burası eski bir parkımızdı, halkımızın kullanımında olan parktı. Burada hiçbir ağacımıza, yeşil alana dokunulmadan üzerine 15 binin üzerinde ağaçta dikilecek” dedi.

Ayrıca Millet Bahçesi’nin 67 milyon lira maliyeti olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Saygılı, “11. Ayın sonu müteahhit firmanın taahhüttü ama bizim istediğimiz, 2022 yılının başından millet bahçesinin her şeyi bitmiş olarak Kırıkkale halkının hizmetine sunulması." dedi.

Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor

Abone Ol :

Yorumlar