Millet Bahçesinde çalışmalar devam ediyor
Millet Bahçesinde çalışmalar devam ediyor

Millet Bahçesinde çalışmalar devam ediyor

Kırıkkale Belediyesine ait 500 dönümlük arazi üzerine yapımına başlayan Millet Bahçesi inşası hızla ilerliyor.

Millet Bahçesinde çalışmalar devam ediyor

TESİSLER KENDİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın seçim vaatleri arasında bulunan Celal Bayar Parkı içerisindeki Millet Bahçesi inşaatı sürüyor. TOKİ tarafından yapılan ihale sonrası, ihaleyi alan firma tarafından çalışmalara başlandı. Birçok tesisin yavaş yavaş kendisini göstermeye başladığı Millet Bahçesinde alt yapı çalışmaları hızla deva ediyor.

BÖLGEMİZİN GÖZDE NOKTASI OLACAK

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın startını verdiği Millet Bahçesi projesini şehrimize de uyguluyoruz. Bunun için Belediyemize ait Celal Bayar Parkı içerisinde bulunan 500 dönümlük alanın tahsisini yaptık. Tamamlandığında Millet Bahçemiz şehrimizin en güzel, bölgemizin ise en gözde noktalarından birisi olacak. Farkı içerisinden Kızılırmak’ın geçmesi” dedi.

KEYİFLİ VAKİT GEÇİRECEKLER

Vatandaşlarımızın doğa ile iç içe birçok aktiviteyi aynı anda yapabilecekleri cazibe merkezi olacak olan Millet Bahçesinin projesinin hayata geçmesi için tüm desteği verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Şehrimiz için vaat ettiğimiz projelerden birisini daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu şimdiden yaşıyoruz. Birçok sosyal donatının bulunacağı Millet Bahçemizde, hemşehrilerimizin ve birçok ilin kesişim noktasında olması nedeni ile çok sayıda misafiri ağırlayacak ve burada keyifli vakit geçirmelerini sağlayacaklar” dedi. Kırıkkale Millet Bahçesinin içerisinde gölet ve su gezinti alanları, yürüyüş ve bisiklet yolu, mini hayvanat bahçesi, çim aktivite sahaları, piknik alanları, spor alanı, millet kıraathanesi gibi birçok sosyal donatı olacak.

Abone Ol :

Yorumlar