Millet Bulvarı,  Yürüyüş Yolu Çalışması Sürüyor
Millet Bulvarı,  Yürüyüş Yolu Çalışması Sürüyor

Millet Bulvarı,  Yürüyüş Yolu Çalışması Sürüyor

Kırıkkale Belediyesi tarafından 2020 yılı Aralık ayında gerçekleştirilen ihale sonrası başlatılan Millet Bulvarı Yürüyüş Yolu çalışmaları hızla devam ediyor. Peyzaj düzenlemeleriyle farklı bir görünüm kazanacak olan Millet Bulvarı Yürüyüş Yolu 1.2 km uzunluğunda olacak.

Millet Bulvarı,  Yürüyüş Yolu Çalışması Sürüyor

FARKLI BİR GÖRÜNÜME KAVUŞCAK

Kırıkkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Millet Bulvarı Yürüyüş yolu Park ve Bahçeler Müdürlüğü koordinesinde kauçuk tartan zemin ve andezit taş döşenerek başlanan çalışmalar sürüyor. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın girişimleri ile MKE’ye ait bir takım araziler Kırıkkale Belediyesine devri sağlanmış, bu alanlarda başlatılan projelerin bir kısmı tamamlanmıştı. Şehir parkı, MKE Sosyal tesisleri, şehitlik parkı, Kırıkkale Evleri ve 564 konutun ardından Millet Bulvarında MKE’den devri alınan arazinin bulunduğu yere 1,2 km uzunluğunda yürüyüş yoluna Aralık ayında yapılan ihale sonrası başlandı.

ÇEVRE SAKİNELERİ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Belediye ekipleri ayrıca yol boyunca peyzaj çalışması yapılacak olan Millet Bulvarı Yürüyüş yoluna ayrıca vatandaşların spor yapabilmeleri için fitnes aletleri yerleştirilecek. Yürüyüş yollarının sayısını artırmayı planladıklarını belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Kırıkkale Belediyesi olarak halkımızdan aldığımız emanete en iyi şekilde sahip çıkıp birbirinden güzel projeleri kendilerine armağan etmek istiyoruz. Bu kapsamda da Millet Bulvarına güzel bir yürüyüş yolu çalışmalarına başladık. Çalışmalar tamamladığında Kırıkkale’mizin girişinde ki bu nokta güzel bir görünüme kavuşmuş olacak” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar