Millet Kıraathanesinde Covid-19 aşısı
Millet Kıraathanesinde Covid-19 aşısı

Millet Kıraathanesinde Covid-19 aşısı

​​​​​​​Kırıkkale Belediyesi Millet Kıraathanesinde, mobil ekipler tarafından randevu alamayan, randevusuna gidemeyen ve esnaflara Covid-19 aşısı yapıldı.

Millet Kıraathanesinde Covid-19 aşısı

Covid-19 salgınıyla mücadelede aşılama seferberliği kapsamında Millet Kıraathanelerinde, çeşitli nedenlerle randevu alamayan veya aldığı randevuya gidemeyen çevre esnafların ve vatandaşların aşılanmasının açıklanmasının ardından mobil ekipler, aşılama için harekete geçti. İl Sağlık Müdürlüğü ile Kırıkkale Belediyesi’nin yaptığı görüşmeler sonrası mobil ekipler, Kırıkkale Belediyesi Millet Kıraathanesi’ne geldi. Burada çeşitli nedenlerle randevu alamayan veya aldığı randevuya gidemeyen çevre esnaflarına ve vatandaşlara Covid-19 aşısı uygulandı. Millet Kıraathanesinde, hafta içi ve hafta dışı her gün 10.00 ile 16.00 saatleri arasında 18 yaş üstü tüm vatandaşların randevusuna bakılmaksızın aşı olabilecek.

Kent genelindeki aşılama verilerini paylaşan İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “İl genelindeki nüfusumuzun yüzde 58.3’lük kesimi aşı olurken, bugüne kadar 199 bin 063 doz aşı yapıldı. 1. Doz uygulanan kişi sayısı 128 bin 602, 2. Doz uygulanan kişi sayısı ise 64 bin 736 oldu” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar