Milletvekili Can’dan modern stadyum müjdesi
Milletvekili Can’dan modern stadyum müjdesi

Milletvekili Can’dan modern stadyum müjdesi

AK Parti Kırıkkale il başkanlığına gelerek açıklamalarda bulunan Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale’ye stadyum müjdesini sadece www.kirikkalem.net’e verdi. Can, yaptığı açıklamada Fikret Karabudak Stadının yıkılıp yerine modern bir stad yapılacağının müjdesini verdi.

www.kirikkalem.net Özel Haber

AK PARTİ KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ RAMAZAN CAN, KİRİKKALEM.NET’E AÇIKLAMALARDA BULUNDU

 

TARİHE TANIKLIK ETTİ

Kırıkkale’ye gelerek AK Parti İl Başkanlığı ziyaret eden Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, kente yapıalcak yeni yatırımlar ve çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu. MKE’nin statüsünün değişeceği söylentilerinin yanı sıra kuraklıkla ilgili de açıklamalar yapan Can, yıllardır MKE Kırıkkalespor, Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve birçok futbol takımının başarılarına ev sahipliği yapan ve tarihe tanık olan Fikret Karabudak Stadının yerine yeni ve modern bir stad yapılacağı müjdesini sadece www.kirikkalem.net’e verdi.

SPOR SALONU, BASKETBOL, VOLEYBOL VE FUTBOL SAHASI

Can www.kirikkalem.net’e yaptığı açıklamada, “Kırıkkale’de ki yatırımları takip ediyoruz. Yakında huzur evi ihaleye çıkıyor, önümüzdeki günlerde çıkacak. Önümüzdeki ay, Gençlik Spor Bakanlığının arazisi içerisine yapmış olduğu 3 bin 500 kişilik spor salonu, güzel bir proje. Yanında basket sahası, voleybol sahası, futbol sahasının da olduğu o kampüs bittikten sonra inşallah Fikret Karabudak Stadını da yıkıp, oraya da modern bir stad yapacağız. Buda şehrimize hayırlı olsun” dedi.

FİKRET KARABUDAK STADININ TARİHİ

İlk olarak 1930'lu yıllarda askerî fabrikaların maçlarını oynaması için yapılan stadyum, uzun yıllar şehrin futbol takımlarından MKE Kırıkkalespor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yapmıştır. Stadyum 2005 yılında, Kırıkkalespor yönetimince modernize edilmiş, 3 bin koltuk kapasiteli çelik konsüksüyon uzay çatılı tribünde protokol bölümü, basın locası, 300 kişilik vip tribünü ve 19 adet loca inşa edilirken diğer tribünlerdeki mevcut tahta oturma yerleri ise plastik koltuklar ve demir izolasyon ile değiştirilmiştir. Uzun bir dönem boyunca Kırıkkalespor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yaptıktan sonra çim zeminin elverişsiz hale gelmesi ve bir süre sonra toprak zemine dönmesi nedeniyle stadyum bir süre profesyonel müsabakalarda kullanılmamıştır. 2013 yılının Ekim ayında, TFF yönetim kurulu üyesi Ergün Tekin'in desteği ile stadyum zemini ihaleye çıkarılmıştır. İhaleyi kazanan Nurteks firması, stadyumu 70 günde FIFA standartlarına uygun olarak birinci sınıf sentetik çim ile yenilenmiştir. Ayrıca bakıma alınan stadyumda tartan pist, tel örgüler, seyirci yürüyüş yolu, protokol tribünü ve soyunma odaları tamamen yenilenmişti. (wikipedia)

Abone Ol :

Yorumlar