MKE Lojmanlarında Yaşam Başladı
MKE Lojmanlarında Yaşam Başladı

MKE Lojmanlarında Yaşam Başladı

Kırıkkale Belediyesi tarafından MKE kurumuna lojman olarak yapılan konutlarda yaşam başladı. Kırıkkale Belediyesi tarafından inşaatı tamamlanan ve MKE’ye teslim edilen 564 konuta MKE personelleri  taşınmaya başladı.

MKE Lojmanlarında Yaşam Başladı

HUMMALI ŞEKİLDE TAŞINIYORLAR

Kırıkkale Belediyesi ve MKE Kurumu arasında arsa karşılığı Kırıkkale Belediyesi MKE’ye teslim edilmek üzere 564 lojman inşaatına başlamıştı. MKE’ye ait riskli lojmanlarda yaşam kalitesi yüksek modern kentleşmeyi sağlamak amacıyla yapılan proje kapsamında 564 adet konut inşaatı Kırıkkale Belediyesince tamamlanarak MKE kurumana teslim edildi. Son günlerde hummalı bir şekilde taşınma telaşı yaşayan MKE lojmanları Kırıkkale Belediyesinin en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer aldı.

YENİ EVLERİNDE YAŞAMA MUTLULUĞU

Modern ve güvenli konutlara taşınan MKE çalışanları yeni ikametlerinde oturmanın mutluluğunu yaşamaya başladılar. Yeni bir yaşamın başladığı MKE konutlarında  sosyal yaşam alanlarından, özel donatılara kadar her detay düşünülmüş durumda. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Kentsel döşümle birlikte MKE lojmanları şehrin görüntüsünün ve kalitesinin yükselmesine ayrı bir değer kattı. MKE’nin riskli, sorunlu ve ekonomik ömrünü tamamlamış yapıları yerine sağlıklı son teknolojiye uygun yapılar inşaa ettik. MKE lojmanları hem Kırıkkale’mize, hem MKE ve çalışanlarına hayırlı uğurlu olsun. Biz bir sözümüzü daha yerine getirmiş olmanın ayrıca mutluluğunu da yaşıyoruz” dedi.

564 KONUTTAN OLUŞUYOR

MKE Kurumu ile Kırıkkale Belediyesi arasında imzalanan protokol ile yapımına başlanan MKE’ye ait 564 lojman inşaatı 38 bin 800 metre karelik alanda, 11 katlı 14 bloktan oluşan tünel kalıp sistemiyle yapıldı. Konut içlerinde gerekli dizayn çalışmalarının ardından MKE’ye teslim edilen lojmanlar MKE çalışanlarının kurum içinde ki puan sırasına göre tahsis edilmeye başlandı. Kırıkkale Belediyesince Kırıkkale halkının da faydalanabildiği 3 bin 500 metre karelik alana yapılan sosyal tesislerde daha önce teslim edilmişti.

İŞÇİLERDEN SAYGILI’YA TEŞEKKÜR

Kırıkkale Belediyesi ve MKE arasında yapılan protokol gereğince Kırıkkale Belediyesine geçen bir takım arsalar üzerinde başta Şehir Parkı, Şehitlik Parkı, tarihi Kırıkkale Evleri yapılarak Kırıkkaleli vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Şehir Parkı ve Şehitlik Parkı, vatandaşların huzurlu bir ortamda gün içerisinde ki yorgunluklarını atmaları, dinlenmelerine olanak sağlamakta. Şehir parkı ile birlikte MKE’ye ait sosyal tesisleri de tamamlayarak yine MKE’ye teslim eden Kırıkkale Belediyesi süresi içerisinde üzerine düşen taahhütleri yerine getirmiş oldu.  Görüşlerini aldığımız MKE çalışanları Belediye Başkanı Mehmet Saygılı başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek “Daha önce ki konutlarımız depreme dayanıklı değillerdi, yaşam ömürlerini tamamlamış, o zamanın çağına göre inşaa edilmişlerdi. Yeni konutlar hem kullanışlı hem ferah, lojmanların tamamlanmasında emeği geçen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet  Saygılı olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederiz” dediler.

Abone Ol :

Yorumlar