MPT-76’ya büyük ilgi
MPT-76’ya büyük ilgi

MPT-76’ya büyük ilgi

İçerisinde Türkiye’nin de yer aldığı NATO üyesi 12 ülkenin katıldığı Steadfast Defender 2021 tatbikatı sona erdi. Tatbikat kapsamında Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği zırhlıları sergilenirken, Kırıkkale’de üretilen MPT-76 büyük ilgi gördü.

MPT-76’ya büyük ilgi

TSK'IN SİLAH VE TEÇHİZATLARI SERGİLENDİ

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı görüntülü paylaşımda, "Romanya'da icra edilen Steadfast Defender 21 tatbikatında düzenlenen silah sergisinde, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kullandığı araç gereç, silah ve teçhizat da sergilendi." dedi.

MPT-76'YA YAKINDAN İNCELEME

Türk askerlerinin ekipmanları hakkında bilgi alan Polonya Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Rajmund Andrzejczak, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası'nda yerli ve milli imkanlarla üretilen Milli Piyade Tüfeği (MPT-76)'yı yakından inceledi.

MİLLİ PİYADE TÜFEĞİNİN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

MPT-76, NATO standartları kapsamında soğuk, sıcak, kum, yağmur, çamur gibi ağırlaştırılmış ortamlarda 42 testi hatasız geçmiş durumda. Silah, eksi 40 ve 65 derecede, basınçlı su tehdidi altında ve balçıkta bile sorunsuz çalışıyor.

Abone Ol :

Yorumlar